Tekonovasyon 2011: Fen Bilimleri ve Mühendislik

Hacettepe Teknokent A.Ş. tarafından 2007 yılından itibaren her yıl “Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri” ile “Fen Bilimleri ve Mühendislik” alanlarında proje yarışması düzenlenmektedir.

2011 yılı için Pfizer’in ana sponsorluğunda “Teknovasyon 2011: Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri” alanı ile Vimjo’nun ana sponsorluğunda “Tekonovasyon 2011: Fen Bilimleri ve Mühendislik” alanlarında düzenlenen Proje Yarışması 18 Ocak 2011 tarihinde başlamıştır.

Yarışmaya özel veya tüzel kişiler; üniversitelerde öğrenim gören lisans-lisans üstü öğrencileri, akademisyenler ve araştırmacılar başvurabilirler.

Proje yarışması kapsamında üstün nitelikli uygulamalı çalışmaların teşvik edilmesi, duyurulması ve onurlandırılması amacıyla her iki alanda da birinciye 15.000TL, ikinciye 10.000TL ve üçüncüye 5.000TL olmak üzere ödüller verilecektir. Bu ödüller ile aşağıda belirtilen kapsamdaki projeleri desteklemek, yürütülen bilimsel ve teknik araştırma sonuçlarının sanayide uygulanmasına yardımcı olmak ve ödül kazanan projelerin Hacettepe Üniversitesi Teknokent bünyesinde gerçekleştirilmesini sağlamak amaçlanmaktadır.

Yarışmaya aşağıda belirtilen kapsamdaki projeler başvurabilir:
•    Yeni bir ürün geliştirilmesi
•    Ürün kalitesi veya standardının yükseltilmesi (mevcut teknoloji ile)
•    Maliyet düşürücü ve/veya standart yükseltici mahiyette yeni teknolojilerin uygulanması
•    Üretimle ilgili olarak yeni bir teknolojinin geliştirilmesi
•    Dünyada mevcut yeni teknolojinin Türkiye koşullarına uyarlanması

Proje Yarışması’nın son başvuru tarihi 18.03.2011’dir. Ayrıntı bilgi için tıklayınız. www.teknovasyon.com.tr