Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması Başladı

Teknolojinin Kadın
Teknolojinin Kadın Liderleri

Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmamız, bu yıl 5. kez sizlerle! Türkiye’nin dijital dönüşümünü güçlendiren ve sektörleri için önemli değişimlerin altına imza atan, teknoloji odaklı tüm kadınları yarışmamıza bekliyoruz.

Microsoft olarak, teknoloji sektörünün dünyayı geliştirecek inovasyonlar üretmesinde cinsiyet eşitliğinin önemli bir rolü olduğuna inanıyoruz. Teknoloji alanında başarılı kadınları öne çıkarmak için düzenlenen Teknolojinin Kadın Liderleri yarışması, başarı hikayeleriyle ilham veren kadınları bu yıl da desteklemeye devam ediyor.

KATEGORİLER

 1. Genç Teknoloji Yıldızı: Ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde, bilişim teknolojilerine gönül vermiş, bu alanda arkadaş gruplarıyla bilgi birikimini ve deneyimlerini paylaşan, katıldığı programlarla, gösterdiği başarılarla fark yaratmış kız öğrenci.
 2. Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider: Yeni teknoloji çözümleriyle fark yaratan, başarılı projelere liderlik etmiş kadın yönetici.
 3. Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Start-Up): Bilişim teknolojilerini kullanarak iş dünyasında fark yaratan, AR-GE ve inovasyon kültürünün gelişmesini destekleyen, yenilikçi, cesur ve büyüme odaklı girişimci kadın lider.
 4. Engelleri Aşan Kadın: Fiziksel engellere rağmen teknolojinin gücü ile çevresinde fark yaratan ve örnek olan başarılı kadın lider.
 5. Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi:Türkiye’nin bilişim alanında tüketenden üreten bir topluma dönüşmesi için eğitim ve öğretim alanında önemli katkılarda bulunmuş, genç nesillerin ve kalifiye insan gücünün yetişmesine öncü olmuş, katkılarıyla toplumumuzda iz bırakan başarılı kadın öğretim görevlisi.
Teknolojinin Kadın
Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması

MICROSOFT TEKNOLOJİNİN KADIN LİDERLERİ YARIŞMASI HÜKÜM VE KOŞULLAR

 

Bu resmi kurallar, Microsoft Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmasının nasıl işleyeceğini düzenleyen resmi kurallardır. Bu promosyon, Hüküm ve Koşulların geri kalan kısmında “yarışma” olarak adlandırılacaktır.

 

Bu Hükümler ve Koşullarda, “biz” ifadesi yarışmanın sponsoru olan Microsoft Türkiye’ye, “siz” ifadesi ise yarışma şartlarına uygun olan katılımcılara atıfta bulunarak kullanılmıştır.

 

 1. Yarışma Tanımı. Bu yarışma, kazananların yetenek ve becerilerin üzerinden belirleneceği bir yarışmadır. Yarışmanın amacı, teknoloji alanında başarılı olan her yaştan kadını öne çıkarmak, başarı hikayeleriyle ilham veren kadınları desteklemek, Türkiye’nin dijital dönüşümünü güçlendiren ve önemli değişimlerin altına imza atan kadınları yüreklendirmektir. Bu yarışmanın amaçları doğrultusunda yapılan her kayıt başvuru olarak tanımlanacaktır. Alınan tüm uygun başvurular, aşağıda açıklanan kriterler kullanılarak değerlendirilerek kazananlar seçilecektir.

 

 1. UYGUNLUK. Bu yarışma, Türkiye’de ikamet eden, 11 yaşından büyük ve başvuru sırasında bu yarışmanın idaresi ve uygulamasının hiçbir kısmında yer almayan herkese açıktır.

 

18 yaşından küçük olan adayların yarışmaya katılımları veli ya da vasilerinin iznine ve refakatine bağlıdır.

 

Microsoft çalışanları ve iştiraklerinde, bağlı ortaklıklarında, reklam ve tanıtım ajanslarında çalışanlar ve bu çalışanların aile üyeleri (ebevenyler, çocuklar, kardeşler ve eşler) bu yarışmaya uygun değildir.

 

 1. BAŞVURU.

 

Aşağıda açıklanan Paragraf 7 Bölüm 1 uyarınca değerlendirmeye uygun olmak için başvurular aşağıdaki gereklilikleri karşılamalıdır:

 

Başvuru sitesine girerek talep edilen kişisel bilgilerini ve proje detaylarını paylaşmış olmak: https://www.microsoft.com/turkey/teknolojininkadinliderleri/Basvuru.aspx

 

 1. BAŞVURU GEREKLİLİKLERİ.
  1. Başvurunun fotoğraf, video, müzik, sanat eseri, deneme vb. kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin sunulmasını gerektirdiği ölçüde, başvurunuzun orijinal eseriniz olduğunu, başkalarından kopyalanmadığını ve gizlilik, fikri mülkiyet hakları veya başka bir kişi veya kuruluşun diğer haklarını ihlal etmediğini garanti etmiş olursunuz.
  2. Ayrıca bu yarışmaya kaydınızı yaptırırken başvurunuzda kişisel bilgileri mevcut görünen 3. bir kişiden (eğer reşit değilse velisi veya vasisinden) kişisel bilgilerini yarışmanın amaçları doğrultusunda kullanılması için izin almış olduğunuzu garanti etmiş olursunuz.
  3. Başvurunuzun Kullanım Şartlarına uygun olması gerekir. Kullanım Şartları ve bu resmi kurallar arasında bir çelişki olması halinde bu resmi kurallar geçerli sayılacaktır.
  4. (a) tamamlanmamış; (b) kişi başına izin verilen maksimum başvuru sayısını aşan; (c) diğer kişi veya kuruluşların haklarını ihlal eden; ve/veya (d) aşağıda belirtilen Yarışma Süresi dışında yapılan başvurular yarışma şartlarına uygun değildir.
  5. Kişi başına kabul edilecek olan başvuru sayısı sadece bir (1)’dir. Başvurunuzu gönderdiğinizde bu Hüküm ve Koşulları tamamen ve koşulsuz olarak kabul etmiş sayılırsınız. Microsoft kaybolan, yanlış olan veya geciken başvurulardan sorumlu değildir. Microsoft, bu Hüküm ve Koşulları ihlal eden kişileri diskalifiye etme hakkını saklı tutar.

 

 1. YARIŞMA SÜRESİ. Bu yarışma, 15 Aralık 2020 12.01:00 (TSİ) tarihinden 8 Mart 2021 23.59:00 (TSİ) tarihine kadar devam edecektir. Başvuruların değerlendirmeye alınabilmesi için başvuru süresi içerisinde gönderilmiş olması gerekir.

 

 1. BAŞVURUNUZUN MUHTEMEL KULLANIMI. Bu yarışmaya katılarak:

 

 1. Başvurunuz sırasında verdiğiniz kişisel bilgilerin, kayıt formunda onayınızı belirtmiş olmanız durumunda gelecekteki Microsoft pazarlama aktiviteleri için kullanılabileceğini kabul etmiş olursunuz. Onay vermemeniz durumunda kişisel bilgileriniz Microsoft ve Microsoft’un adına hareket eden aracılar tarafından yalnızca bu yarışmanın gerçekleştirilme amaçları doğrultusunda kullanılacaktır.
 2. Telif haklarının korunması süresince bize aşağıdaki feragat edilemeyen, dünya çapında geçerli olan hakları vermiş olursunuz:
  1. Bilinen veya daha sonradan geliştirilen araçlar ile başvurunuzu yeniden üretme, çoğaltma ve değiştirme;
  2. Başvurunuzu ve tüm içeriğini bu yarışma ve Microsoft tarafından sponsor olunan gelecek yarışmalar için kullanma, inceleme, değerlendirme, test etme ve analiz etme; ve
 • Başvurunuzu ve tüm içeriğini bu yarışmanın tanıtımıyla bağlantılı olarak tüm medya araçlarında (şu an bilinen veya daha sonra geliştirilecek olan) yayınlama;
 1. Yukarıda vermiş olduğunuz haklardan bizim ve görevlilerimizin yararlanabilmesi için gerekebilecek tüm belgeleri imzalamayı kabul edersiniz;
 2. Microsoft ve diğer katılımcıların başvurunuza benzer veya aynı materyaller geliştirmiş veya işleme almış olabileceklerini ve başvurunuzla benzerliklerden kaynaklanan hak taleplerinden feragat ettiğinizi anlamış ve onaylamış olursunuz;
 3. Kaydınız sırasında temsilcilerimize ulaşan bilgiyi veya temsilcilerimizin başvurunuzla alakalı ne hatırlayacağını kontrol edemeyeceğimizi anlamış olursunuz. Aynı zamanda başvurunuza erişimi olan temsilcilerimizin iş sorumluluklarını kısıtlamayacağımızı da anlamış olursunuz. Bu yarışmaya katılarak, ürün ve servislerimizin geliştirilmesinde temsilcilerimizin başvurunuzla ilgili hatırlayacağı verilerin bu sözleşme, telif hakkı ve ticari sır kanunu kapsamında bizim için sorumluluk yaratmadığını kabul edersiniz;
 4. Başvurunuzu kullanmamız için bu resmi kurallarda belirtilenlerin dışında herhangi bir tazminat veya kredi almayacağınızı kabul etmiş olursunuz.

 

Lütfen bu yarışmanın ardından başvurunuzun tarafımızca seçilen bir web sitesinde sitenin ziyaretçileri tarafından görüntüleneceği şekilde yayınlanabileceğini göz önünde bulundurunuz. Microsoft, bahsedilen siteye gelen ziyaretçilerin başvurunuzu yetkisiz olarak kullanmasından sorumlu değildir. Microsoft bu hakları saklı tutsa da, başvurunuz kazanan olarak seçilmiş olsa bile başvurunuzu herhangi bir amaç için kullanmakla yükümlü değildir.

 

Eğer sayılan bu hakları başvurunuzla birlikte bize vermek istemiyorsanız, lütfen bu yarışmaya katılmayınız.

 

 1. KAZANAN(LAR)IN SEÇİLMESİ.
  1. Bölüm 1:

Geçerli olan tüm başvurular finalist olarak değerlendirilecektir. Kazanan başvuru/başvurular 2 Nisan 2021 tarihinde en az bir (1) bağımsız jüri üyesinin de olduğu bir jüri paneli tarafından belirlenecektir. Değerlendirme kriterleri aşağıdaki gibidir:

 • Projenin yaratıcılığı – %30
 • Projenin uygulanabilirliği – %30
 • Projenin ilham verici olması – %20
 • Projede kullanılan inovatif teknolojiler – %20

 

Uygun olan her başvuru için en fazla bir (1) ödül verilebilir. Kazanan(lar) aşağıda belirtilen Paragraf 9 uyarınca 15 Nisan 2021 tarihinde açıklanacaktır. Potansiyel kazanın ilk bildirimin yapılmasından itibaren 10 gün içinde bildirimin alındığını onaylamazsa, yukarıda belirtilen aynı kriterler göz önünde bulundurularak alternatif bir kazanan seçilecektir. Kazanan kişi(ler)den ödülü almaya hak kazanmadan önce uygunluklarını kanıtlayan bir kimlik göstermeleri istenebilir. Kazan kişi(ler)den tanıtım ve reklam aktivitelerine katılmaları istenebilir.

 

  1. ÖDÜL(LER). Toplamda beş (5) ödül verilecektir. Ödüller aşağıdaki gibidir:

Her Ödülün Sayısı Ödüller Her bir ödülün yaklaşık mali değeri
1 Plaket Genç Teknoloji Yıldızı Ödülü N/A
1 Plaket Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider Ödülü N/A
1 Plaket Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Start-Up) Ödülü N/A
1 Plaket Engelleri Aşan Kadın Ödülü N/A
1 Plaket Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi Ödülü N/A
Toplam mali değer: N/A

 

 

Ödül(ler) yukarıda belirtildiği gibidir ve devredilemez. Microsoft herhangi bir ödülü veya tüm ödülleri eş değerde veya daha yüksek değere sahip ödül(ler) ile değiştirme hakkını saklı tutar. Ödül(ler) kazanan kişi(ler) seçildikten sonra en geç 28 gün içinde Microsoft veya temsilcileri tarafından gönderilecektir. Aksi belirtilmediği takdirde ödül(ler) üreticinin garantisine ve/veya hüküm ve koşullarına tabidir.

 

 1. BİLDİRİM. Eğer potansiyel kazanan iseniz, yukarıdaki Paragraf 7’de belirtilen tarihte, 15 Nisan’da gerçekleştirilecek olan ödül töreninde bilgilendirileceksiniz. Bildirimimizin size ulaşmaması veya herhangi bir sebeple size ulaşılamaması durumunda, yedek kazanan(lar) ödüllendirilebilir.

 

Potansiyel kazananın kim olduğu konusunda bir anlaşmazlık olması durumunda, potansiyel kazanan kişi yarışmaya katılırken kullanılan e-posta adresinin yetkili hesap sahibi olarak kabul edilecektir.

 

Potansiyel kazanan iseniz sizden yarışma şartlarına uygunluğunuz, kullanım, tazminat ve sorumluluk/tanıtım bildirimi ile ilgili rıza beyanı imzalamanız istenebilir.

 

 1. DİĞER. Bu yarışmaya veya bu Hüküm ve Koşullara ilişkin herhangi bir yazışma yapılmayacaktır. İleride istenmeyen bir anlaşmazlık çıkması halinde Microsoft’un kararı nihai olacaktır. Microsoft herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, ödüllerden verilmesinden önce olmak şartıyla, yarışmayı istediği zaman düzenleme, değiştirme, iptal etme veya geri çekme hakkını saklı tutar.

 

Bu yarışmaya katılanlar, doğrudan veya dolaylı olarak ödülün kabul edilmesinden, yanlış kullanılmasından veya yarışmaya katılımdan kaynaklanacak herhangi bir yaralanma, maliyet, hasar veya hayal kırıklığından Microsoft’un sorumlu olmadığını kabul ederler. Bu hüküm ve koşullarda alan hiçbir madde Microsoft’un kendi ihmal veya hileden kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma durumundaki sorumluluğunu sınırlandırmamaktadır.

 

Microsoft, üçüncü tarafların performansını garanti edemez ve üçüncü tarafların herhangi bir hareketinin veya kusurunun sorumluluğunu taşımaz.

 

Bu yarışma, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabidir ve bu yarışmadan doğacak herhangi bir anlaşmazlığa ilişkin olarak Türk mahkemelerinin münhasır yargı yetkisini ve yerini kabul edersiniz.

 

 1. REKABET. Birisinin hile yapması veya virus, hata, yıkıcı olay vb daha önceden öngörülemeyen ve beklenmeyen ve dolayısıyla kontrol edilemeyen bir olay (aynı zamanda mücbir sebep olarak da adlandırılır) nedeniyle yarışmanın adaleti ve bütünlüğü etkilenirse, Microsoft bu yarışmayı iptal etme, değiştirme veya askıya alma hakkına sahiptir. Microsoft bu hakkı bahsedilen olayın insan hatası veya teknik hatadan kaynaklanmasından bağımsız olarak saklı tutar. Yarışmanın bütünlüğün geri getirecek bir çözüm bulunamaması halinde yarışmayı iptal etmeden, değiştirmeden veya askıya almak zorunda kalmadan önce, tüm uygun başvurular arasından yukarıda belirtilen kriterlere göre kazanan seçme hakkımız saklıdır.

 

Bilgisayar korsanlığı yasadışıdır. Bu yarışmanın bütünlüğünü veya meşru işleyişini bilgisayar korsanlığı, hile veya herhangi bir sahtecilikle riske atarsanız, yasaların izin verdiği ölçüde zararı sizden talep etme hakkımız mevcuttur. Ayrıca, bu doğrultuda gelecekte düzenleyeceğimiz yarışmalara katılmaktan size men etme hakkımız da mevcuttur.

 

 1. GİZLİLİK. Microsoft’un gizlilik politikası bu yarışma ve başvurunuzda ilettiğiniz tüm bilgiler için geçerlidir. Lütfen resmi kuralları onaylamadan ve kaydınızı göndermeden önce yarışma kayıt sayfasındaki gizlilik politikasını okuyun. Lütfen resmi kuralları kabul ederek gizlilik politikası şartlarını da kabul ettiğinizi unutmayın. Microsoft adınızı, email adresinizi, iletişim numaranızı veya sizden toplanan kişisel bilgileri Microsoft ile bağlantılı olmayan herhangi bir üçüncü taraf ile paylaşmayacaktır. Yarışma süresince sizden toplanan bilgiler sadece yarışma amaçlı kullanılmaktadır. Paylaşma hakkımızın saklı tutulduğu bilgiler yalnızca isminiz, soyisminiz, okulunuz, çalışılan kurum ve proje detaylarıdır. Kişisel bilgileriniz yalnızca yarışma kayıt sekmesinde uygun olan yerlerde fotoğrafınızın önizlemesi, kazananların değerlendirilmesi ve bilgilendirilmesi, ödül koleksiyonunun hazırlanması ve kazananları çevrimiçi ve çevrimdışı medyada tanıtmak için kullanılacaktır.

 

Düzenleyen: Microsoft Bilgisayar Yazılım Hizmetleri Ltd. Şti.

 

Levent Mahallesi, Aydın Sokak. No:7 Levent, 34340 İstanbul/Türkiye