Teknoloji, yazılım ya da mühendislik alanlarında çalışan bir kadın mısınız?

Eşittir Kod, daha fazla kız öğrencinin teknoloji eğitimi almasını ve STEM alanındaki mesleklere ilgi duymasını amaçlıyor.

Eşittir Kod Projesi Rol Model

Teknoloji, yazılım ya da mühendislik alanlarında çalışan bir kadın mısınız?
Deneyimlerinizle öğrencileri desteklemek için online 1 saatiniz var mı? 🙂

Proje Detayı:

Eşittir Kod projesi; Genç Hayat Vakfı tarafından EMpower Vakfı desteğiyle 2018 yılından beri hayata geçiriliyor. 11-17 yaş grubundan öğrencilerin katıldığı proje; ücretsiz kodlama, robotik ve elektronik eğitimleri ve rol model buluşmalarıyla; Eşittir Kod projesi; 11-17 yaş grubundan öğrencileri, potansiyellerine ve ilgilerine göre geleceklerini şekillendirmeleri yönünde teşvik ediyor. Uzun vadede teknoloji ve bilişim sektöründe çalışan kadın sayısını arttırmayı ve özellikle kız öğrencilerin bilişim alanında özgüvenlerini yükseltmeyi hedefliyor.

İstanbul’da 6 ilçede ilköğretim ve ortaöğretimde gerçekleştirilen proje çalışmaları, Covid-19 sürecinde dijital ortama taşındı ve Türkiye genelinden katılan öğrencilerle online platformlar üzerinden devam ediyor. Gerçekleştirilen ücretsiz kodlama eğitimleriyle; öğrencilerin 21. yy becerilerini geliştirmeleri destekleniyor. Ayrıca, rol model buluşmalarıyla; öğrencilerin teknoloji, yazılım veya mühendislik alanlarında çalışan kadınlarla bir araya gelerek geleceğe dair ilham almaları ve daha özgür bir meslek seçimi yapmaları sağlanıyor.

Projede bugüne kadar 800’den fazla öğrenciye ulaşıldı; 20’den fazla kadın rol model, öğrencilere kariyer hayallerinde ilham oldu!

Bunun bir parçası olmak isterseniz; “Kim olduğunuz, hangi mesleği yaptığınız, bu mesleği neden seçtiğiniz, deneyimleriniz nelerdir” gibi soruları yanıtlamanız, paylaşmanız yeterli olacak. Ayrıca formu doldurduktan sonra sizinle iletişime geçip, daha detaylı görüşebiliriz.

Haydi gençleri birlikte destekleyelim!

Proje web sitesi: https://esittirkod.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin