Teknoloji Devlerinden Ücretsiz Girişimcilik Semineri

Intel Sponsorluğunda gerçekleşecek olan bu büyük konferansta sende yer almak istemez misin ?

Intel, Vatan Computer, Microsoft ilk defa tek bir konferansta sizlerle buluşuyor.Üstelik sizleri daha önce görmediğiniz etkinlikler ve hediyeler bekliyor.

Etkinlik tamamen ücretsiz olup gelenlere onlarca usb, mug ve şapka dağıtılıp gün sonunda bir adet ULTRABOOK hediye edilecektir.

Konuşmacı konuklar;Burak Aydın – Intel Türkiye Genel Müdürü

1975 yılında Ankara’da doğan Burak Aydın yüksek öğrenimini 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1999 yılında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı’nı tamamlayan Aydın, çalışma hayatına 1997 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Network Asistanı olarak başladı. 2001 yılında Accenture Almanya ve Avusturya Ofisleri’nde çeşitli projelerde danışman olarak çalıştı. 2004 yılında Türkiye’ye dönerek Siemens Business Services bünyesinde Stratejik Planlama Danışmanlığı ve Müdürlüğü görevini yürüttü. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarlarda önemli deneyimler kazanan Aydın, 2006 yılında Eğitimden ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Programlardan Sorumlu İş Geliştirme Müdürü olarak Intel Türkiye ailesine katıldı. 2009 yılında, İş Geliştirme Grup Müdürlüğü’ne atandı. Türkiye’de yenilikçi projelerin hayata geçirilmesi için kamu, STK ve özel sektör işbirlikleri ile önemli çalışmalara imza atan Burak Aydın, Türkiye sorumluluklarının yanı sıra Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ni kapsayan strateji ve iş planlarının hazırlanmasında da etkin rol oynadı. Temmuz 2011’de Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirilen Burak Aydın, halen bu görevini sürdürüyor.

Hasan Vatan – Vatan Bilgisayar Genel Müdürü

Hopalı bir ailenin çocuğu olarak 1959 yılında Ardahan’da doğan Hasan Vatan, sırasıyla Erenköy İlkokulu, Fındıklı Ortaokulu, Kabataş Erkek Lisesi ve ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. İş hayatına henüz okul yıllarındayken, oto yedek parça ithalat ve toptancılığına yönelik faaliyetler yürütmekte olan babasına ait şirkette atıldı. Türkiye’nin ilk entegre ticari bilgisayar yazılımını hayata geçiren Hasan Vatan, teknoloji alanındaki kariyerini Türkiye’nin ilk bilgisayar mağazasını açarak sürdürdü. Hasan Vatan, 1983 yılından beri Vatan Bilgisayar’ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Mustafa Çağan – Microsoft Genel Müdür Yrd.

İstanbul doğumlu olan Mustafa Çağan, Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra üniversite eğitimini Almanya’da Darmstadt Teknik Üniversitesi’nde devam ettirmiş ve 1987 yılında bu okuldan Endüstri Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur. Üniversite sonrası Türkiye’ye dönen Çağan, iş hayatına Koç grubunda başlamış, önce Türk Elektrik Endüstrisi sonra Kofisa Dış Ticaret şirketlerinde çalışmıştır. 1992 yılında Türk Siemens Kablo şirketine Lojistik Müdürü olarak geçmiştir. Siemens’teki kariyerini Münih’te Siemens Management Consulting bölümünde devam ettirmiştir. 1998 yılında Türkiye’ye geri dönüp, Siemens AŞ’de Enerji Bölümü’nün Ticari Direktörlü’ğünü üstlenmiştir. 2001 yılında geçtiği Siemens Business Services AŞ’de önce Ticaret Direktörlüğü, sonrasında da Genel Müdür görevlerini yerine getirmiştir. 2006 yılında Siemens’ten ayrılıp, Microsoft’un Türkiye organizasyonunda Pazarlama ve Ürün Gruplarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını üstlenmiştir, 2011 yılından bu yanada Tüketici Kanal Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk babası olan Çağan, Almanca ve İngilizce bilmektedir

Teknoloji Devlerinden Ücretsiz Girişimcilik Semineri –

17 Ekim 2012

Ege Üniversitesi Kültür Sanat Evi

12:00 – 16:00