Ana SayfaEğitim EtkinlikleriTEKNOFEST İzmir kapılarını ziyaretçilere açtı

TEKNOFEST İzmir kapılarını ziyaretçilere açtı

TEKNOFEST İzmir’in ilk günü, İzmir Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştirildi. Festivalin ilk gününde, açılış töreni, yarışmalar, etkinlikler ve konserler düzenlendi.

TEKNOFEST 2023 yolculuğu Sen GELECEKSİN diye devam ediyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılında 3.. ve SON durak İZMİR !

27 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde İzmir Çiğli Havalimanı’nda gerçekleşecek olan TEKNOFEST’in bu heyecanına sen de ortak ol!

27 Eylül – 1 Ekim
İzmir – Çiğli Havalimanı

Açılış töreninde konuşan Varank, TEKNOFEST’in Türkiye’nin en büyük teknoloji ve inovasyon festivali olduğunu belirterek, festivalin binlerce gence ulaştığını söyledi. Varank, TEKNOFEST’in, gençlerin teknolojiye ilgisini artırdığını ve onların teknoloji alanındaki yeteneklerini geliştirmesine katkı sağladığını kaydetti.

Bayraktar ise TEKNOFEST’in, Türkiye’nin teknoloji alanındaki potansiyelini ortaya koyduğunu belirterek, festivalin gençlerin hayallerini gerçekleştirmesine destek olduğunu söyledi. Bayraktar, TEKNOFEST’in, Türkiye’nin gelecekte teknoloji alanında lider ülkelerden biri olmasını sağlayacağına inandığını ifade etti.

Yarışmalar

TEKNOFEST İzmir’de, 22 farklı kategoride yarışmalar düzenlendi. Yarışmalara, Türkiye’nin dört bir yanından binlerce genç katıldı.

Yarışmalar arasında, insansız hava araçları, robotik, yazılım, yapay zeka, enerji, sağlık, uzay gibi alanlarda yarışmalar yer aldı.

Etkinlikler

TEKNOFEST İzmir’de, çeşitli etkinlikler de düzenlendi. Etkinlikler arasında, teknoloji fuarı, hava gösterileri, konserler, atölye çalışmaları ve söyleşiler yer aldı.

Festivalin ikinci günü de devam edecek

TEKNOFEST İzmir’in ikinci günü de yarışmalar, etkinlikler ve konserler ile devam edecek. Festivalin ikinci gününde, yarışmalarda dereceye giren takımlara ödülleri verilecek.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.