TEGV Gönüllüleri Yurtdışına Açıldı

3 TEGV gönüllüsü Avrupa Gönüllü Hizmeti programı kapsamında yurtdışında gönüllülük yapmaya hak kazandı.

TEGV olarak Aralık 2011’de Gönderen, Ev Sahibi ve Koordinatör Kuruluş olarak akredite olduğumuz Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) programına, Temmuz 2012 itibariyle gönüllü göndermeye başladık. AGH kapsamında yurtdışına gitmeye hak kazanan 3 gönüllümüz, birer yıl boyunca Belçika, Almanya ve Avusturya’da gönüllülük yapacak.

Yılda yaklaşık 10.000 aktif gönüllüden oluşan bir gönüllü ağıyla faaliyetlerini sürdüren bir Vakıf olarak, Avrupa Gönüllü Hizmeti ile gönüllülerimize yeni ufuklar açmayı hedefliyoruz. AGH kapsamında ilk olarak Bursa Öğrenim Birimimiznden Deniz Altınşeker, tarım üzerine faaliyet gösteren Boskanter kuruluşunda gönüllülük yapmak üzere 14 Temmuz’da Belçika’ya gitti. Ardından Eylül ayında Ferit Aysan Eğitim Parkımızdan Gizem Erdemirler özel eğitim konusunda gönüllülük yapmak üzere Almanya’daki Heimvolksschule Schloss Niedernfels’e, Zeyrek Öğrenim Birimi gönüllümüz Ezgi Çelik ise Ocak 2014’te Almanya’da engelliler ile ilgili çalışan 4YOUgend kuruluşuna gidecekler.

Avrupa Gönüllü Hizmeti, Avrupa ülkelerinde bir sivil toplum kuruluşu ve yerel topluluk için sosyal içerikli projelerde çalışmalarda bulunmaya yönelik bir gönüllülük projesidir. 18-30 yaş arası gençlerin 2-12 ay süreyle bir AB ülkesinde gönüllü olmasına imkân tanıyan söz konusu program ile özellikle gençler arasında dayanışma ve hoşgörünün, ayrıca aktif vatandaşlık bilincinin ve karşılıklı anlayışın geliştirilmesi amaçlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin