TEDxYouth Vizyon Koleji

TEDxYouth Vizyon Koleji

TEDx, Paylaşılmaya Değer Fikirler “Değişim Rüzgarı” Teması ile Vizyon Kolejinde!

Vizyon Koleji, TEDx “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, dünyanın en önde gelen düşünürlerinin katıldığı konferansa 28 Ekim 2017 tarihinde ev sahipliği yapıyor.

8 konuşmacının katılacağı konferans, TED video arşivinin de gücüyle, yeni fikirler, ilham veren konular ve heyecan verici konuşmalarla zenginleşen bir dünyayı yaşamanızı sağlayacaktır. TEDx etkinlikleri sadece yeni fikirler, ilham ve bilgilendirmenin özgür kılındığı ortamlar değil, ilham veren video paylaşımları ile de ünlüdür. Bir TEDx etkinliği, ilham veren canlı konuşmalar, TEDx videoları sayesinde yeni fikirler, tartışmalarla zenginleşen bir dünyayı yaşatır. Etkinlik arasındaki Showlar da yine katılımcıların keyifle vakit geçirmelerini farklı dünyalara yelken açmalarını sağlamaktadır.

Tema: Değişim Rüzgarı
Değişmek, var olan şeyleri farklılaştırmak olarak tanımlanabilir. Aslında kulağımızın da aşina olduğu bir kelime. Kolayca kullanabildiğimiz ancak bir yandan da kolayca kendimizi bırakamadığımız bir rüzgar. Bilirsiniz var olan bir duruma karşı çıkmak, bir olaya tepki göstermek, eleştirmek veya değiştirmek her zaman kolay değildir. Cesur olmak gerekir… Cesaret, değişimin başlangıcıdır.
Kimileri kendi güvenli alanlarında sessizce yaşarken kimileri cesareti ile rüzgarı fırtınaya çevirip dünyaya meydan okur. Bu fırtınayı yönetmek için “Ya düşersen” denildiğinde, “Kalkarım” diye cevap verebilen bir çocuk kadar sınırlarını bilmemek gerek belki de. Max de Pree’nin dediği gibi “Rüzgarın yönünü değiştiremiyorsanız yelkenlerinizi değiştirin.”
Yürüdüğümüz her yolda ister çakıl taşı ister kocaman bir taş olsun muhakkak karşımıza çıkar. Üstünden atlayabilir, kenara çekebilir veya yürüdüğümüz yoldan vazgeçip eve dönebiliriz. Burada önemli olan taşın büyüklüğü değil, yolumuzu o taşa rağmen nasıl yürüdüğümüz ve vazgeçmediğimizdir. Tüm bunları yaptıktan sonra artık değişim yapmayı yaşamımızın bir parçası haline getirebiliriz. Goethe’nin de dediği gibi “Hayat yaşamaktan ibarettir ve yaşayan herkes değişime hazırlıklı olmalıdır.”

Kimler Katılmalı?
Konferansımıza, TEDx konuşmalarına ilgi duyan, yaşama farklı bir pencereden bakmak isteyen öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler, veliler ve ilgi duyan herkes katılabilir.

Konferansa katılım, konuya ilgi duyan herkese açık ve ücretsizdir. Ancak konferans 100 kişi ile sınırlı olduğundan katılım için kayıt yaptırılması zorunludur.

Başvuru sayfası için tıklayınız