TEDxIstanbulTechnicalUniversity : Katmanlar

TEDxIstanbulTechnicalUniversity, “Katmanlar/Layers” temasıyla 8 Aralık Cumartesi günü İTÜ Ayazağa kampüsünde Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde!

https://www.facebook.com/Tedxitu

Konuşmacılar:

-Ayten Zara
Danışman ve klinik psikologdur. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nde tam zamanlı öğretim üyesi olarak aile, toplum ve klinik psikolojisi üzerine dersler verir.

-Büşra Ün
Paralimpik Oyunlar’a katılan ilk Türk kadın tenisçidir.

-Atakan Büyükdağ
Aktif bir şekilde kitap yazımına devam eden Büyükdağ, bir yandan üniversitelerde II. Dünya Savaşı temalı sunumları da gerçekleştirirken bir yandan da birçok farklı konuda akademik yayınlar üretmeye devam etmektedir.

-Zehra Çataltepe
Veriden ve İnsandan Sürekli Olarak Yapay Öğrenmeyi sağlayan bir AML (Automated Machine Learning) Platformu olan tazi.ai’ın kurucu ortağı ve bilimsel çalışmalardan sorumlu genel müdür yardımcısı ve İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi’nde profesördür.

-Hakkı Alkan
2005 yılında ShiftDelete.Net’i kurmuştur.

Bütün konuşmacılar yakında açıklanacaktır.

Etkinlik Türkçe olacak ve sertifika verilecektir. Simultane çeviri ve canlı yayın mevcut değildir.

TED NEDİR?
Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED “ideas worth spreading” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. 30 senelik bir geçmişi olan ve konuşmaların 18 dakikayla sınırlı olduğu TED konferanslarında bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende ve İngiltere Başbakanı Gordon Brown gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı.

TEDx NEDİR?
TEDx, “ideas worth spreading” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TEDTalks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme ve tartışma imkanı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur. TEDTalks ve TEDxTalks videoları şimdiye kadar internette 4 milyarın üzerinde izlendi.

TEDxITU ve TEDxIstanbulTechnicalUniversity
İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde ilk TED konferansı TEDxITU adıyla 2013 yılında Taşkışla Kampüsü’nde 200’ü aşkın kişinin katılımıyla “Key Moments / Önemli Anlar” temasıyla gerçekleştirildi. İkinci konferansımız 8 Aralık 2018 Cumartesi günü “Layers / Katmanlar” temasıyla İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde SDKM’de yapılacak.