TEDxIstanbul ”Yeni Başlangıçlar/New Beginnings”

TEDx Istanbul

TEDxIstanbul ”Yeni Başlangıçlar/New Beginnings” Temasıyla Zorlu PSM’de!

Hayatın sonsuz olduğunu kim inkâr edebilir? Hep “bitti, bu son” dediğimizde her şeyin yeniden başladığını görmüyor muyuz? Belki de bu muhteşem yenilenme döngüsü bizi ayakta tutuyor; böylece hayata ve zamana inanıyoruz. Her zaman vardık, bu kez yeni bir başlangıçla var olacağız diyoruz her final sonrasında.

Edip Cansever’in sözleri bize yeni başlangıçları müjdeliyor gibi:
“Nedensiz bir çocuk ağlaması bile,
Çok sonraki bir gülüşün başlangıcıdır.”

Öyleyse eskiye, geçmişe, olmuş bitmiş olana saplanıp kalmak nafile.
Hayatta olduğun sürece yeni başlangıçlara doğru yönünü belirle, yeniden başla,
yeni başlangıçları yaratan sen ol!

13 Ekim 2018 Tarihinde TEDx başlıyor.

Bilet Satın Almak için : http://www.biletix.com/etkinlik/VA102/ISTANBUL/tr

Konuşmacılarla birebir sohbet etme imkanı bulacağınız konferans 2 seanstan oluşacak ve birbirinden iddialı konuşmacılar yine zihinleri açıp, ilham verecek.

Dünya çapında şimdiye kadar 4 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşan TED konferanslarının lisansıyla İstanbul’da gerçekleşen TEDxIstanbul, bu sene de Zorlu PSM Ana Sahne’de konuklarını ağırlayacak. TEDxIstanbul’da bugüne kadar Emin Çapa, Türkan Şoray, Ece Temelkuran, Selçuk Şirin, Ahmet Naç, Karsu, Sevil Atasoy, Saffet Emre Tonguç, Nil Karaibrahimgil, Talat Kırış, Sertab Erener, Nevşin Mengü, Kalben, Zülfü Livaneli ve Mustafa Sarı gibi birçok değerli isim konuşmacı olarak yer aldı.

Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED “ideas worth spreading” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. 30 senelik bir geçmişi olan ve konuşmaların 18 dakikayla sınırlı olduğu TED konferansları bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende ve İngiltere Başbakanı Gordon Brown gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı.

TEDx, “ideas worth spreading” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TEDTalks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme ve tartışma imkanı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur. TEDTalks ve TEDxTalks videoları şimdiye kadar internette 4 milyarın üzerinde hit aldı.

– Etkinlik sonrası TED tarafından hazırlanan etkinlik değerlendirme formunun katılımcılara gönderilebilmesi ve değerlendirmelerinin alınabilmesi için mail adresiniz gereklidir. Bu sebeple katılımcıların mail adreslerini vermesi zorunludur.
– Etkinlikte katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.
– Sertifika talebi için katılımcıların formu doldurmaları gerekmektedir.
– Etkinlik konuşmaları Türkçe yapılmaktadır. Simultane çeviri yapılmayacaktır.
– İndirimli biletler öğretmen, öğrenci ve akademisyenleri kapsamaktadır. Kapıda kimlik ibraz edilmesi zorunludur.
– TEDxIstanbul’un etkinliğin içeriğinde değişiklik yapma ya da etkinliğin tarihini değiştirme ya da etkinliği tamamen iptal etme hakkı saklıdır.
– Etkinliğe katılan kişilerin fotoğraf ve video çekimlerinin tanıtım materyallerinde kullanım hakkı etkinlik organizasyonuna ait olup katılımcı, etkinliğe katılarak bu hakkın kullanılmasını kabul etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

3 × 1 =