TED Rönesans Koleji Ulusal Öğrenci Forumu

TED Rönesans Koleji lise öğrencileri olarak okulumuzda ilkini düzenleyeceğimiz forumumuz için çok heyecanlıyız! Bir yıl boyunca organizasyonumuzun kusursuz olması için çok çalıştık. 35 kişiden oluşan TED Rönesans Koleji ekibi; konferans öncesi sorumluluarı ve konferans süreci sorumluları olarak ikiye ayrılıyor.

TEDRUF NEDİR?

Türkiye’nin dört bir yanından İstanbul’a gelen öğrencilerin toplanıp ülke sorunlarına çözüm bulduğu bir öğrenci organizasyonudur. Eğitim, hayvan hakları, iş güvenliği, dış ilişkiler, sağlık, ekonomi, teknoloji, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi değişik konular hakkında farklı düşünce ve karaktere sahip öğrencilerin güncel dünya sorunlarını tartışarak olası çözümler getirmeleri bu organizasyonun ana amacıdır.

Değişik bakış açılarını irdeleyip daha iyi çözümlere götüren önemli yolları kavrayacağız ve tüm bu süreçlerde ise hiç tanımadığımız kişilerle çalışacağız. Farklı düşüncelere saygı ile yaklaşmayı, güven, merak, dikkat ve sabrın düşünme sürecinde önemli değerler olduğunu görerek birlikte çalışma ortamı içinde olacağımız için heyecanlıyız. Sekiz farklı gündeme dayalı ve bizler tarafından özenle hazırlanıp kontrolleri yapılmış ülke gündem maddelerini dört gün boyunca tartışarak, her komitede bulunan on beşer delegenin üzerinde durduğu konuların bir çözüm taslağında toplayıp ve bu taslağın da konferansın son günü olan ‘’Genel Kurul’’ günü (02 Aralık 2019) komite başkanlarının ve gazetecilerin önünde tartışacağız ve son olarak da delegelerin kendi aralarında yaptığı oylamalarla komite sorun ve çözümlerinin genel kuruldan geçmesiyle forumumuzu tamamlayacağız.

BAŞVURULAR:
Başvuru formlarını tedronesansulusalforumu@gmail.com adresine yollayınız.

Gönderilen mail konusuna, hangi pozisyonda başvuru yapıldığı yazılmamış başvurular dikkate alınmayacaktır.