TED Rönesans Koleji Ortaokulu II. Seslendirme ve Animasyon Yarışması

Animasyon Yarışması

TED Rönesans Koleji Ortaokulu II. Seslendirme ve Animasyon Yarışması
TED Rönesans Koleji Ortaokulu bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Animasyon ve Dubbing (Seslendirme) Festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Bu kapsamda, Türkiye genelindeki tüm TED okullarının katılımının sağlanacağı yarışma ve festivali düzenlemektedir.

TED Bir Gelecek Projesidir, Şimdi ve Sonsuza Dek! mottosundan hedefle;

Yarışmanın teması: “Geleceğin Yarınlarından Gelecekteki TED” konulu olmalıdır.

AMAÇ:

TED Rönesans Koleji, bu yarışma ve festival ile öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmeyi, seslendirme ve animasyon film yapımını özendirmeyi, diksiyon ve dil gelişimlerine katkıda bulunmayı ve tema doğrultusunda, Atatürk’ün direktifleriyle kurulan bir okulda okuyan Türk genci olarak TED tarihçesine hâkim olmayı, eğitim gördükleri kuruma olan aidiyet duygusunu kazandırmayı ve gelecekte okullarını ve yenilikçi eğitim öğretim hayatını nasıl hayal ettikleri hedef olarak edinmiştir.

KAPSAM:

Türkiye genelindeki TED Okulları ortaokul öğrencileri (5-6-7 ve 8. sınıflar) katılabilir.
Animasyon ve Dubbing yarışmasındaki film senaryoları kurmaca, esinlenme, özgün eserler olmalıdır.
Animasyon ve Dubbing yarışmasında hazırlanacak filmler, dramatik kurgusal belgesel, epik, stop motion animasyon, çizgi film vb. türlerde hazırlanabilir.
Yarışmaya katılacak olan okulların her kademesi için oluşturulacak Dubbing takımlarının en az 2 en fazla 4 öğrenciden oluşması esastır. Farklı kademelerden oluşturulacak takımlar performansa bağlı değerlendirmeye alınacaktır.
Yarışma için TED Rönesans Koleji tarafından oluşturulan online başvuru formu eksiksiz şekilde doldurulmalıdır.
Hazırlanan filmlerin jenerik, müzik, ses efektleri dahil toplam süresi 2 dk’ dan az ya da fazla olmamalıdır.
Yarışmaya katılacak takımların filmlerinin, görevli öğretmenleri tarafından DVD/HD/MP3/MP4 formatında 02.2019 Çarşamba günü, saat 17.00’a kadar oznur.cebir@tedronesans.k12.tr adresine we transfer ya da Google Drive üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilen veriler TED Rönesans Kolejinin arşivine kaldırılacak, iade edilmeyecektir.
Filmlerde kullanılacak her türlü görüntü, müzik vb. telifle ilgili her türlü yasal sorumluluk katılan okulların kendisine aittir. Kullanılan müziklerin telif hakkı sahipleri filmlerin sonunda belirtilmelidir.
Başvuru formunu dolduran katılımcı okulun görevli öğretmeni, yetkilisi ve takım öğrencileri şartnameyi okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır.
Hazırlanacak olan afiş ve başvuru formuna, TED Rönesans Koleji’nin web sayfasında duyurular bölümünde ve şartname içerisinden ulaşılabilir.
Jüri, TED Rönesans Koleji tarafından belirlenecek, Öğretmen, Seslendirme Sanatçıları, Yönetmenlerden oluşan bir ekip tarafından oluşturulacaktır.
Yarışma sonuçları jüri kararına göre esas alınacak olduğundan, jüri kararı kesindir, itiraz edilemez ve herhangi bir sebeple değiştirilemez. Eser sahipleri her türlü idari ve adli yargı yoluna müracaat hakkından vazgeçmiş kabul edilecektir.
Yarışma, TED Rönesans Koleji tarafından belirlenen salonda 16.02.2019 Cumartesi günü Saat 09.15’ de başlayacak açılış töreni ile seyirciye açık bir şekilde sergilenecektir. Festival organizasyonundan bizzat TED Rönesans Koleji sorumlu olup tüm TED Okulları Yöneticileri davet edilecektir.
Yarışmaya katılım gösterecek olan okulların öğrencilerinin velileri tarafından imzalanmış sosyal medya izin belgeleri yarışma günü görevli öğretmenleri tarafından TED Rönesans Koleji görevli Öğretmeni Öznur Gözde CEBİR’ e elden teslim edilecektir.
Ödüller TED Rönesans Koleji Konferans Salonunda düzenlenecek ödül töreni ile takdim edilecektir.
Organizasyon Programı:
08.30 Kayıt

09.15 Açılış Töreni

09.30 Katılımcı Okulların Seslendirme Performansları

12.00 Öğle Yemeği

13.00 Katılımcı Okulların Seslendirme Performansları

17.00 Ara- İkram

17.30 Ödül Töreni

18.30 Kapanış

ESERE AİT HAKLAR:

Yarışmacı okul, her türlü görsel, yazılı, işitsel doküman ve belgelerin çoğaltma, kopyalama, dağıtma, yayma ve yayınlama gibi fikir ve sanat eserleri kanunundan doğan tüm haklarına kendisi sahiptir. Ancak eser sahibinin izniyle, TED Rönesans Koleji’nin arşivinde saklanacak olan kopyalar, TED Rönesans Koleji tarafından tanıtım ve kültürel gösterimler amacıyla, gerçek ve sanal ortamlarda, yurtiçi ve yurt dışı faaliyetlerde gösterilebilir. Bu kullanımdan dolayı eser sahipleri TED Rönesans Koleji’nden herhangi bir telif ücreti talep edemeyecektir.

ÖDÜL:

Jüri tarafından belirlenecek kategori ve ödüller aşağıdaki gibidir:

En İyi Seslendirme 1. Lik Ödülü

En İyi Seslendirme 2. Lik Ödülü

En İyi Seslendirme 3. Lük Ödülü

En İyi Film Senaryosu Ödülü

En iyi Animasyon Film ödülü

En İyi Kız Seslendirme Sanatçısı Adayı Ödülü

En İyi Erkek Seslendirme Sanatçısı Adayı Ödülü

Umut Vadeden Seslendirme Sanatçısı Adayı Ödülü

En İyi Efekt Ödülü

En Fütüristtik Hayal Ödülü

Katılım gösteren her okula, takım öğrencileri ve görevli öğretmenlerine TED Rönesans Koleji tarafından “Katılım Belgesi” takdim edilecektir.