Ana SayfaÜniversite Öğrenci Kulüp EtkinlikleriTechnovation "Teknoloji Girişimciliği"

Technovation “Teknoloji Girişimciliği”

Yıldız Teknik Üniversitesi Girişimcilik Kulübü tarafından her yıl güncel teknoloji trendlerini konu alan Technovation etkinliği bu yıl “Teknoloji Girişimciliği” temasıyla düzenleniyor.

Türkiye’nin her yerinden girişimci üniversite öğrencilerine ulaşma ve girişimcilik kültürünü genç beyinlerle buluşturma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Yıldız Teknik Üniversitesi Girişimcilik Kulübü, bu yıl 6 Mart 2021 tarihinde düzenleyeceği Technovation etkinliği ile teknoloji girişimciliği ekosistemini dijital sahnesine taşımayı hedefliyor. Önceki yıllarda “Blockchain” teknolojisine ve “Oyun-Oyunlaştırma ve E-Spor” temalarını konu alan etkinliğin bu yılki teması “Teknoloji Girişimciliği” olacak.

Yapay Zeka Girişimciliği ve Sağlık Teknolojileri Girişimciliği yükselen trendler arasında

Girişimcilik ve yeni teknolojilerin buluşma noktası olarak tasarlanan etkinlikte Yapay Zeka Girişimciliği ve Sağlık Teknolojileri Girişimciliği olmak üzere iki panel düzenleniyor. Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nden Betül Kübra Ekinci’nin moderasyonunda gerçekleşecek Yapay Zeka Girişimciliği Paneli’nde; modern yapay zekanın gücünden faydalanarak fotoğrafçılıkta ve anı yakalama biçiminde devrim yaratan Reminis’in Kurucu Ortağı Utku Borataç ve big data ile öğrenim sürecini anlamlandıran ve nitelikli kurumsal sonuçlar elde eden yapay zeka tabanlı modüler ileri analiz platformu spiky.ai’ın Kurucu Ortakları Furkan Eriş ve Burak Aksar yer alacak.

Sağlık Teknolojileri Girişimciliği Paneli’nde ise Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nden Fikret Anıl Özörnek’in moderasyonunda; taşınabilir cihazlar ile nefesteki bazı gazları ölçerek metabolizma sağlığının takip edilmesini ve veriye dayalı beslenme tavsiyesi alınmasını sağlayan Avokadio’nun Kurucu Ortağı Yunus Konmaz ile, veriye dayalı uygulamalarla sağlığa erişimi iyileştirerek sağlık alanındaki sorunlara yenilikçi çözümler geliştiren Yesil Science’ın Kurucusu ve CEO’su Yusuf Yeşil yer alacak.

Yüksek teknoloji ile güçlenen girişimler

Medianova CEO’su ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Sevim’in konuşmacı olacağı oturumda, hızla büyüyen şirketler kurmanın arka planındaki faaliyetler ve deneyimler üniversite öğrencileri ile buluşacak. Yüksek teknoloji üretiminin girişimcilik ekosistemine yansımalarının ve bu alandaki fırsatların paylaşılacağı oturumda, Hello Tomorrow Türkiye Kurucusu Timur Topalgökçeli konuşmacı olacak. Ar-Ge, inovasyon ve teknolojinin girişimcilikte ortaya çıkardığı katma değerin konuşulacağı Technovation etkinliği, teknoloji girişimciliği ile ilgilenen Türkiye’nin her yerinden üniversite öğrencilerine ilham olmayı hedefliyor.

6 Mart 2021 Cumartesi günü saat 13.00’te Yıldız Teknik Üniversitesi Girişimcilik Kulübü YouTube kanalından canlı yayınlanacak Technovation’a YTÜ Girişim web sitesi üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.