TBD Biyokimya Günleri – Sivas 2016

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri 2-5 Kasım 2016 tarihinde, Sivas’ta, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlediğimiz Sivas Biyokimya Günleri’ne davet ediyoruz.

Kurtuluş Savaşımız’ın ilk adımlarının atıldığı kentlerden birisi olan Sivas’ta bu toplantıyı yapıyor olmak bizleri gururlandırıyor. Toplantımız bu bakımdan çok değerli.

Bugüne dek, çok istememize rağmen, TBD olarak Sivas’ta bir bilimsel etkinlik düzenleyemedik. Dolayısıyla Sivas toplantımız bir ilk oluşu nedeniyle de bizler için çok değerli.

Bu yıl bildiğiniz gibi bütün gücümüzle Eylül ayı başında derneğimizin evsahipliğinde Kuşadası’nda yapacak olduğumuz 41. FEBS Kongresi’ne yoğunlaşmıştık. Bu yüzden, kararı çok önceden alınmasına rağmen, Sivas toplantımızın çalışmalarını nispeten yavaş yürütmek zorunda kaldık.

FEBS Yürütme Kurulu’nun FEBS Kongresi’ni elde somut bir gerekçe olmaksızın tek taraflı olarak iptali bizleri ve ülkemiz biyokimyacılarını çok üzdü. Sivas toplantımız bu bakımdan da bizler için çok değerli. Doğan boşluğu Sivas toplantımızla gidermeye çalışacağız.

Sivaslı meslektaşlarımızın sıcak evsahipliğinde toplantımızın zengin bilimsel içeriğiyle, yetkin konuşmacılarıyla, değerli bildirileriyle, aktif katılımcılarıyla ve sosyal programıyla hoş bir toplantı olacağını umuyoruz.

Hep yaptığımız gibi, programda genç meslektaşlarımıza mümkün olduğunca geniş yer ayrılacaktır. Toplantı öncesinde deneyimli meslektaşlarımızca kurslar, çalıştaylar düzenlenecektir. Bildiri özetleri Turkish Journal of Biochemistry’de yayımlanacaktır.

Sizleri bu etkinliğimize katılmaya, bu yıl yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı, bu bilimsel havayı birlikte solumaya, TBD ile dayanışmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Doğan Yücel

TBD Başkanı

Yönetim Kurulu adına