TASARRUF AYAKKABISI

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: TOPLUMU TASARRUFA TEŞVİK EDEREK TÜKETİMİ AZALTMAK VE UZUN VADEDE KÜRESEL ISINMANIN ENGELLENMESİNE KATKI SAĞLAMAK.

PROJE HEDEFİ: 1.HAYVAN DERİLERİNİN KULLANIMINI AZALTARAK HAYVANLARI KORUMAK. 2.AYAKKABI YAPIM AŞAMALARINDA KULLANILAN ENERJİDEN TASARRUF SAĞLAMAK. 3.MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN KİMSELERE PRATİK ÇÖZÜM OLUŞTURMAK.

PROJE ÖZETİ: Günümüzde hızla artan tüketim üretimi de arttırmaktadır.Üretim yapılırken bütün canlılar olumsuz etkilenebilmektedir.Örneğin termik santrallerde elektrik üretilirken kullanılan yakıtlardan birisi kömürdür.Kömürün yanmasıyla oluşan karbondioksit sera etkisi yapan bir gazdır.Elektrikten tasarruf edersek bu olumsuz etkiyi de azaltabiliriz.Bunun için toplumda tasarruf bilincini geliştirmek gereklidir.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: Proje için öncelikle 20 YTL ye bir bot temin ettik.Daha sonra botun fermuar kısmını makas ve benzeri araçlarla çıkarıp bu kısmı tekrar dikerek kapattık.Sonra da bir ayakkabı tamircisinin de yardımıyla botu normal bir ayakkabı yüksekliğinde olacak şekilde enine kestik ve fermuarı buraya yerleştirdik.Bu işlem için de tamirciye 5 YTL ödedik.Ayakkabımız üst kısmı çıkarıldığında yazlık bir ayakkabı, üst kısmı takıldığında kışlık bir bot haline geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin