Tasarım Odaklı Düşünce (Design Thinking) Sertifika Programı

Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking), değeri 1 trilyon doları aşan Apple tarafından kullanılan, dünyada giderek yükselen yeni ve etkin düşünce tekniğidir. Bu teknik daha önce düşünülmemiş, doğru uygulandığında en az %85 oranında hataları yok eden ve yaratıcı düşünmeyi teşvik eden, başarısı kanıtlanmış bir tekniktir.
Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları ve Koç Üniversitesi – Arçelik Yaratıcı Endüstriler Uygulama ve Araştırma Merkezi (KUAR) işbirliği ile düzenlenen Tasarım Odaklı Düşünce Sertifika Programının amacı problem çözüm süreçlerinde düşünme yeteneğinin birden fazla, alışılmadık ve insan odaklı çözümler üretebilmek üzere geliştirilmesi ve deneyimlenmesidir.

Şu ana kadar kapalı gruplar ile gerçekleştirmiş olduğumuz ve 300’e yakın katılımcımızın iş ve kariyerine değerli katkılar sağlayan Tasarım Odaklı Düşünce Programımızı şimdi genel katılıma açmanın heyecanını yaşıyoruz.

Program kapsamında problemlerin keşfi ve analizi, bu problemler ile ilgili fikir üretimi ve bu fikirlerin sunumu ile ilgili teknikler anlatılacaktır. Katılımcılar 3 gün sürecek yoğun ama keyifli bir tempoyla grupça çalışarak uygulamalar yapacaklardır.

Tasarım Odaklı Düşünce Sertifika Programı ile…
-Gerek ürün gerek hizmetlerinizin kullanıcı ihtiyaçlarını daha da iyi karşılaması için insanı merkeze alan düşünce yapınızı geliştirebilir, bunu ekibinize de aşılayabilirsiniz.

-Kullanıcıların karşılanmamış ihtiyaçlarını daha iyi keşfedip, onlarla daha iyi empati kurabilirsiniz.

-Varsayımlarınızı ve projelerinizi hayata geçirmeden önce sağlamasını nasıl yapacağınızı öğrenebilir, risklerinizi en aza indirebilirsiniz.

-Fikirlerinizi daha az söz daha fazla prototiple dışa vurabilir, onları daha ete kemiğe bürünür hale getirip fikrinizin iletişimini sağlayabilirsiniz

-Kendinize ve ekibinize tasarım odaklı düşünce teknikleriyle ilham verebilirsiniz.

Programa Kimler Başvurabilir?

Çalıştığı sektör, görev ve kıdem süresinden bağımsız olarak, tasarım odaklı & yaratıcı düşünme tekniklerini öğrenmek ve bunları hem iş hem gündelik hayatında uygulamak isteyen herkes.

Program Tarihi: 18-19-20 Şubat 2019

Süre: 3 gün

Sertifika: Üç tam günlük programı eksiksiz tamamlayan katılımcılara Koç Üniversitesi Tasarım Odaklı Düşünce katılım sertifikası verilir.

Eğitim Saatleri: Her gün başlangıç 09:00- bitiş 17:00

Yer: Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampusu, Kule-2 Salonu

Eğitim Dili: Türkçe

Eğitmenler: Prof. Dr. Oğuzhan Özcan ve KUAR ekibi

Son Başvuru Tarihi: 8 Şubat 2018

Program kontenjanı 25 kişi ile sınırlıdır. Program en az 18 kişinin başvurusuyla açılacaktır.

Program Bedeli: 6400 TL + %18 KDV

Program bedeline: eğitim malzemeleri, gün boyu çay-kahve ve tatlı-tuzlu atıştırmalıklar ve sertifikalar dahildir. Öğle yemeği dahil değildir. Katılımcılar öğle yemeklerini kampusumuzda bulunan çeşitli kafe ve restoranlarda kendi imkanlarıyla alabilirler.

İndirimler:

Aynı şirketten aynı tarihli programa iki kişinin katılımında toplam eğitim bedeli üzerinden %5, üç ve üzeri sayıda kişinin katılımında %10,

Koç Üniversitesi öğrenci/mezunlarına ve Koç Grubu çalışanlarına %10 indirim uygulanır.

Birden fazla koşulun oluşması durumunda, en yüksek orandaki 1 adet indirim uygulanır.