TARSUS BORSA İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE AÇILAN ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİNİN MEYVELERİ ALINIYOR

TARSUS BORSA İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE AÇILAN ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİNİN MEYVELERİ ALINIYOR

        2018-2019 Eğitim-öğretim yılında Mersin Tarsus Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanında açılan Robotik-Kodlama Atölyesinde yapılan çalışmalar büyük ilgi topluyor. Atölyemiz de yapılan robotik kodlama çalışmaları Okul-Sanayi işbirliğini güçlendirdiği gibi öğrencileri gelecekte var olacak mesleklere de hazırlamaktadır.

Robotik-Kodlama atölyemizde geleceğin sınıfları baz alınarak öğrencilerimiz için tasarım ve üretim odaklı bir çalışma ortamı oluşturulmuştur. Öğrencilerimize verdiğimiz kişisel dizüstü bilgisayarlar ile Akıllı şehirler ve Akıllı ev sistemleri kapsamında model çalışmalar yapılmakta,3B tasarım ortamında hazırladıkları ürünleri 3D yazıcılar araçlığıyla üretmektedirler.

Robotik Kodlama
TARSUS BORSA İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE AÇILAN ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİNİN MEYVELERİ ALINIYOR 1

Öğrencilerimizin bu çalışmaları sonucunda 2018 Eylül ayında eTwinning Ulusal Kalite Etiketi ödülünü almış ve Mart Ayında da okulumuz eTwinning School Ünvanı alarak projeler alanında da Uluslararası yeterliliğini kanıtlamış, bölgesine teknoloji alanında liderlik eden bir okul haline gelmiştir.

Bilimsel Bakış
TARSUS BORSA İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE AÇILAN ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİNİN MEYVELERİ ALINIYOR 2

Atölyemizde yapılan robotik çalışmalar, 4007 TÜBİTAK Bilimsel Şenlik Kapsamında düzenlenen “7’den 70’e Bilimsel Bakış” Tarsus Bilim Şenliğinde sunulmuştur. Bu şenlik kapsamında 4 farklı atölye çalışması yapılarak her yaştan birçok öğrenciye robotik kodlama alanında eğitim verilmiştir. Yine okulumuzun öğrencileri Adana Bilim Şenliği ve Mersin Bilim Şenliklerine katılarak yaptıkları projeleri sergilemişledir.

Okulumuz Bakanlığımız ve Avrupa Komisyonu tarafından yapılan SELFIE (Yenilikçi Eğitim Teknolojilerinin kullanımını teşvik ederek Etkili Öğrenmeye Öz-yansıtma) projesinde Pilot okul olarak seçilmiştir.