Tarım Gençlerle Yükseliyor Fikir Yarışması

Fikir Yarışması

İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarım alanında çalışmalar yapmak isteyen gençlere destek vermek amacıyla bu yıl üçüncü kez “Tarım Gençlerle Yükseliyor” fikir yarışması düzenliyor. Yarışmayla birlikte tarımda sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü arttırmak adına çağdaş tarımsal uygulamaları geliştirmek, genç kesimin tarım sektörüyle olan ilişkisini güçlendirmek için gençleri tarımsal alanda yenilik yaratacak ve tarımın farklı çalışma alanları ile entegrasyonunu sağlayacak fikirler üretmeye teşvik etmek hedefleniyor.

Dört ayrı başlık altında; Bitkisel ve Hayvansal Üretim, Tarımsal Pazarlama ve Markalaşma, Tarımda Bilişim ve Teknoloji ile Kırsal Kalkınma ve Kadın konularında açılacak yarışmaya başvurular, 14 Aralık 2018 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmacılar, www.itb.org.tr/duyurular internet adresinde bulunan yarışma şartnamesindeki başvuru formunu eksiksiz doldurup imzalayarak e-posta ([email protected]), posta yoluyla veya elden İTB’ye ileterek başvuru yapabilecek.

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme yolunda tarımın hayati rolüne dikkat çekerek, “Gençlerin tarım ve hayvancılık sektörünün içinde tutulması, çözmemiz gereken çok büyük bir mesele. 127 yıldır İzmir’e ve ülke ekonomisine hizmet eden İzmir Ticaret Borsası olarak, faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda evrensel değerler ışığında çalışmayı ilke edinmiş bir kurumuz. Başarıların tesadüflerin eseri değil, istikrarlı çalışmaların ürünü olduğuna inanıyoruz. Buradan hareketle, bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Tarım Gençlerle Yükseliyor Proje Fikir Yarışmamızla tarım alanında çalışma yapmak isteyen gençlerimizi destekleyerek yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. “Gelenekten Geleceğe” anlayışıyla hareket eden İzmir Ticaret Borsası olarak bu yolda her zaman gençlerimizin arkasındayız” diye konuştu.

14 Aralık 2018’de başvuruların tamamlanmasının ardından Borsa Yönetimi, akademisyenler ve resmi kurum temsilcilerinden oluşacak jüri tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda birinci olan projeye 5.000, ikinci olan projeye 3.500, üçüncü olan projeye ise 2.500 TL para ödülü verilecek. İlk üçün yanı sıra jüri tarafından fikri uygun görülen üç kişiye de 1.500’er TL başarı ödülü verilecek. Sonuçlar, kamuoyuna basın ve İzmir Ticaret Borsası internet sitesi www.itb.org.tr kanalıyla duyurulacak ve kazanılan ödüller hak sahiplerine İzmir Ticaret Borsası’nın belirleyeceği tarihte düzenlenecek tören ile takdim edilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen adaylar detaylı bilgiye www.itb.org.tr internet adresinden ve 0232 481 10 15 no’lu telefondan ulaşabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin