Tanpınar Deneme Yarışması

Deneme Yarışması
Tanpınar Deneme Yarışması

Tanpınar Deneme Yarışması Katılım Koşulları

 

 1. Yarışmanın son başvuru tarihi 8 Nisan 2022 Cuma günüdür. Bu tarihten sonra gelecek eserler kabul edilmeyecektir. Eserler iade edilmeyecektir.
 2. Yarışmaya katılacak eserler daha önce sosyal medya ve internet mecralarında yayımlanmamış olmalıdır.
 3. Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.
 4. Tanpınar Edebiyat Yarışması’ndan daha önce ödül alanlar katılamaz.
 5. Yarışmaya katılım bir(1) eserle olacaktır.
 6. Metin uzunluğu serbest olacaktır. (A4, 12 punto çift aralık ve Times New Roman karakteri kullanılacak)
 7. Yarışmanın konusu “DENEME” olarak belirlenmiştir.
 8. Her yarışmacı, eserini 5 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve bununla birlikte metni içeren cd veya USB ile aşağıdaki adrese gönderecektir.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ SOĞANLI KÜLTÜR MERKEZİ /Kültür  İşleri Müdürlüğü: Soğanlı Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, No: 388 Osmangazi-BURSA

 1. Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde(herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon(cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde eserle birlikte gönderilecektir.
 2. Eserler; Prof. Dr. Turan KARATAŞ, Prof. Dr. Abdullah UÇMAN, Metin Önal MENGÜŞOĞLU, Mustafa MUHARREM ve İhsan DENİZ’den oluşan Jüri tarafından değerlendirilecektir.
 3. Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5.000 TL, mansiyon kazanan üç yarışmacıya ise 3.000 TL ödül verilecektir.(Toplam 2 mansiyon)
 4. Yarışmanın sonuçları 2022’in Mayıs ayı içinde basın toplantısıyla açıklanacak, ödüller ise sonraki bir tarihte düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.
 5. Jüri’nin yayımlanmaya uygun bulduğu eserler kitaplaştırılacak. Yayımlanacak eserler için telif ücreti ödenmeyecektir.
 6. Yarışmaya, Bursa Osmangazi Belediyesi çalışanları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin