Tam burslu İngiltere’de Eğitim programı kazanma fırsatı

Tam burslu İngiltere’de Eğitim programı kazanma fırsatı:

British Council’ın online yarışması 26 Ekim’de başlıyor

 

Birleşik Krallık’ın yükseköğretim alanındaki uluslararası uzmanlığına ve eğitim fırsatlarına dikkati çekmek amacıyla British Council, Facebook sayfası üzerinden yarışma düzenliyor. 26 Ekim’de başlayan ve bir ay sürecek yarışmanın cevapları, İngiltere’de Eğitim’in Türkiye’deki ana sayfası, www.educationuk.org/turkey adresinde gizli olacak. Kazananlar yine aynı siteden duyurulacak.

 

Yarışmaya katılanlar arasından beş kişi Birleşik Krallık’ta tam burslu eğitim ödülleri kazanacak. Üstelik vize işlemleri dâhil tüm masraflar ödül veren eğitim kurumları tarafından karşılanacak. Yarışma, Nisan ayında başlayan ve British Council tarafından da desteklenen GREAT kampanyası kapsamında üniversite öğrencilerine ve adaylarına İngiltere’de eğitim deneyimini yaşamaları için fırsat yaratmak amacıyla hazırlandı.

 

Birleşik Krallık hükümeti tarafından 2012 yılında başlatılan ve bu yıl Türkiye’yi kapsayan GREAT kampanyası, ülkeler arasındaki ikili ilişkileri geliştirmeyi amaçlıyor. Kampanya kapsamında yıl boyunca farklı alanlarda oluşturulan projelere, “Knowledge is GREAT” temasıyla destek veren British Council, iki ülke arasında eğitim ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütüyor.

 

British Council yetkilileri, GREAT kampanyası kapsamında bir ay boyunca Türkiye’yi gezecek İngiltere’nin ünlü çift katlı kırmızı otobüsünde üniversiteleri ziyaret ederek hem yarışmayı hem de İngiltere’de eğitim fırsatlarını tanıtacaklar.

 

Beş kişi İngiltere’de ücretsiz eğitim alacak

26 Ekim – 26 Kasım tarihleri arasında British Council Facebook sayfasından düzenlenecek yarışmada, beş katılımcıyı Birleşik Krallık’ta tam burslu eğitim programları kazanma fırsatı bekliyor. Yaz okulu, dil kursu ve IELTS hazırlık kursu alanlarındaki ödülleri kazananların uçak, konaklama ve vize işlemleri dâhil tüm masrafları ödül veren eğitim kurumları; University of Westminster, Edinburgh College, De Montfort University, University of East Anglia, Live Language Glasgow tarafından karşılanacak. Ayrıca yarışmaya katılan beş kişi ücreti British Council tarafından karşılanacak olan IELTS sınav katılım hakkı kazanacak.

 

 

Fırsatlar GREAT Otobüsüyle öğrencilerin ayağına gidecek

İngiltere’nin simgelerinden biri olan çift katlı kırmızı otobüs, GREAT kampanyası dâhilinde 26 Ekim’de Türkiye’ye geliyor. Dünya turuna çıkan otobüs, Türkiye programı kapsamında yaklaşık bir ay boyunca Türkiye’nin sekiz ilinde, şehir merkezlerine ve üniversite kampüslerine uğrayarak önemli buluşmalara ev sahipliği yapacak. Kırmızı otobüsün ilk durağı 26 ve 27 Ekim’de İstanbul Taksim meydanında olacak.

 

Türkiye’den British Council temsilcilerinin de katılacağı GREAT Otobüs turunda, üniversitelerde İngiltere’de eğitim kültür, öğrenci yaşamı, burs olanakları ve akademik araştırma alanları ile ilgili seminerler düzenlenecek.

 

Otobüsün ziyaretçilerini ayrıca her şehirde ayrı düzenlenecek çekilişler ile sürpriz hediyeler kazanma şansı bekliyor olacak.

 

 

Editöre Notlar:

 

Yarışma kapsamında tam burs veren okullar ve sundukları eğitim programları:

University of Westminster – İngilizce/Akademik Yaz Okulu Programı

Edinburgh College – 2 Haftalık Yaz Okulu Programı

De Montfort University – İngilizce Dil Programı

University of East Anglia – Uluslararası Yaz Okulu Programı

Live Language Glasgow – 4 Haftalık IELTS Dil Hazırlık Programı

 

5 kişiye ücreti British Council tarafından karşılancak olan  IELTS sınav katılım hakkı

 

GREAT Otobüs Programı:

 

26-27 Ekim İstanbul

28-30 Ekim Bursa

31 Ekim-1 Kasım İzmir

3-8 Kasım İstanbul

9-10 Kasım Ankara

11 Kasım Eskişehir

12-14 Kasım Ankara

15-16 Kasım Kayseri

17-18 Kasım Gaziantep

19-20 Kasım Adana

21-25 Kasım istanbul

 

DETAYLI BİLGİ:

http://www.educationuk.org/turkey/

 

 

Basın mensuplarına daha fazla bilgi için:

Didem Yalın [email protected]  +90 212 355 56 77

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin