SUYUNU YAĞMURDAN KARŞILAYAN AĞAÇ

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI:

BU PROJEDEKİ AMACIMIZ YAĞMUR SULARINI DEPOLAYARAK ORGANİK BİTKİLERİ DAMLA SULAMA YÖNTEMİYLE SULAMAK. YAĞMUR YAĞMADIĞI ZAMANLARDA DA ORGANİK BİTKİLERİMİZİ SULAYABİLMEK.

 

PROJE HEDEFİ:

GÜNÜMÜZDE DÜNYAYI TEHDİT EDEN KÜRESEL ISINMA GİTTİKÇE DÜNYANIN EKOLOJİK DENGESİNİ BOZUYOR.BU NEDENLE BİZİM TARIMA YÖNELİK BİRTAKIM TEDBİRLER ALMAMIZ GEREKİYOR.YAPTIĞIMIZ PROJEDE BUNU HEDEFLEDİK VE YAĞMUR SUYUNU DEPOLADIK.BU DEPOLADIĞIMIZ SULARLA BİTKİLERİ SULADIK.

 

PROJE ÖZETİ:

BU PROJEDEKİ AMAÇ YAĞMUR SULARINI DEPOLAMAKTI. BU NEDENLE YAPTIĞIMIZ MAKETTE BULUNAN MEKANİZMA SAYESİNDE DEPOLAMA VE DAMLA SULAMA YÖNTEMİNİ KULLANARAK TARLAMIZI SULADIK.

 

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:

BU PROJEYİ YAPARKEN KULLANDIĞIMIZ KAYNAKLAR İNTERNET,ORGANİK TARIM, EKOLOJİ VE KÜRESEL ISINMA İLE İLGİLİ DERGİLER VE FEN BİLİMLERİ DERSİYDİ. GÜNÜMÜZDE TARIM ORGANİK TARIMA YÖNELİYOR. BİZ DE OKULUMUZDA ORGANİK TARIMA KATKIDA BULUNMA İÇİN BÖYLE BİR ÇALIŞMA YAPTIK. TARIMLA İLGİLİ ÇALIŞMALARDAN YARARLANARAK PROJEYİ YAPMAYA BAŞALDIK. ÖNCELİKLE AĞACIN KÖKLERİNE YAKIN BİR YERDE YAĞMUR SULARINI BİRİKTİRMEK İÇİN BİR HAVUZ OLUŞTURDUK. BU MAKETTE YAĞMUR SULARINI DOLDURACAK VE BİTKİLERİ SULAYACAK MEKANİZMAYI HAZIRLADIK. SONRA DA BU MEKANİZMAYI AĞACIN YAKIN BİR YERİNE MONTE ETTİK.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin