Suyun Geleceği, Evrenin Yaşam Kaynağı

“Suyun Geleceği, Evrenin Yaşam Kaynağı” Konuşması 17 Haziran saat 19.00’da Antalya Ramada Plaza’da. Katılım ücretsizdir.

Suyun Geleceği, Evrenin Yaşam Kaynağı

Su, insan sağlığında esas rol oynayan sonlu bir kaynak. Sürdürülebilir kalkınmanın temelini oluşturan su, sosyo-ekonomik gelişim, sağlıklı ekosistemler ve insanın varlığını sürdürebilmesi açısından kritik önem taşıyor.

Yaşadığımız çağda nüfus artışı, iklim değişikliği, arazi kullanımının değişmesi ve dünya genelindeki yoksulluk gibi faktörler, su miktarı, erişilebilirliği ve kalitesinde hızlı değişimlere yol açar. Su ortamımızın böylesine değişken olması, suyun sürdürülebilirliğini zorlu bir hedef haline getirir.
Mevcut tüketim alışkanlıklarının sürmesi durumunda, 2025 yılına kadar, su sıkıntısı çeken ülkelerin dünya nüfusunun üçte ikisini oluşturması öngörülüyor.
Peki ‘Suyun sürdürülebilirliği’ nedir ve hayatlarımız için neden bu kadar önemli? Şu anki küresel tüketimin su miktarına etkileri neler? Teknoloji akıllı su altyapısı, yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji verimliliğinde rol oynayabilir mi?

Bütün bu soruların cevabı “Suyun Geleceği, Evrenin Yaşam Kaynağı” konuşmasında cevaplarını buluyor.

Kayıt :