Sürdürülebilirlik Treninde Lokomotifte Yer Alın

Sürdürülebilir şirketlerin başarılarını takdir etmek amacıyla Avrupa Komisyonu tarafından iki yılda bir düzenlenen Sürdürülebilirlik İçin İnovasyon-Avrupa Birliği Çevre Ödülleri 2013 – 2014 Türkiye Programı sahiplerini arıyor.

Sürdürülebilirlik için İnovasyon – Avrupa Birliği Çevre Ödülleri, sürdürülebilir şirketlerin başarılarını takdir etmek için Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa Birliği’ne üye olan 28 ülke ve üyelik müzakerelerini yürüten Türkiye’de veriliyor. Avrupa’da sürdürülebilirlik için inovasyonun yaygınlaştırılmasını amaçlayan bu girişim, çevre dostu yönetim anlayışı, uygulama ve ürünlere öncülük eden işletmelerin başarılarını takdir etmek ve diğer kurumların bu anlayışı benimsemelerini desteklemek amacıyla Avrupa Komisyonu tarafından iki yılda bir düzenleniyor.

REC Türkiye tarafından düzenlenen Sürdürülebilirlik için İnovasyon – Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programı ülkemizde işletmelerde sürdürülebilirlik çalışmalarının yaygınlaştırılmasını sağlamak için inovasyonun teşvik edilmesini amaçlıyor. Türkiye, bu sürece 2006 yılından itibaren katılıyor. Ödüller işletmelerimizin rekabet ettiği Avrupa pazarında itibarının kurumsallaştırılması için çok önemli fırsatlar sunuyor. Aynı zamanda, önemi ve itibarı açısından Avrupa kamuoyunda bilinirliliği çok yüksek olan bu ödüllerin tam üyelik sürecinde ciddi ve kararlı adımlar atan ülkemiz ve işletmelerimiz için önemli bir teşvik aracı oluyor.

Ayrıntılı bilgi için lütfen ekteki dosyaları inceleyiniz. Ödül programı için Avrupa Komisyonu tarafından oluşturulmuş internet sayfasına adresinden ulaşılabilir.

İlgili Dosyalar
  • ABCO_Detay_2013.pdf
  • ABCO_Duyuru_2013.pdf