Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2014

NEDEN BİR FİLM FESTİVALİ?

Tarımdan enerjiye, gıdadan ekonomiye, aktivizmden tasarıma ve üretimden tüketime yaşamın her alanının bütüncül bir dünya görüşüne göre yeniden biçimlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğimiz Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali; günümüzde birçok birey ve kurum tarafından çokça kullanılan sürdürülebilirlik kavramının soyut ve yoruma açık boyutlarına ışık tutuyor. Festival, gerçek hikayelerle ilham vererek, dünyada ‘sürdürülebilir bir yaşam’ için yapılan çalışmaları, eylemleri, düşünce sistemlerini, uygulamaları, öğretileri, yeni bir bilinç seviyesini ve vizyonunu seyirciyle paylaşarak bireyleri umuda ve sağduyuya davet ediyor. Onları, kendilerini güçsüz kılan bir sistemden sıyrılmaları ve kendi güçlerini keşfetmeleri için cesaretlendirmek amacını taşıyor!

NASIL BİR FESTİVAL?

Festival, içinde yaratıcılık ve çözüm barındıran filmlerle, sürdürülebilirlik hassasiyeti bulunan izleyicileri, destekçileri ve davetli konuşmacıları ile bir buluşma zemini oluşturma işlevi üstleniyor.

Toplumun her kesimini bir araya getirerek birleştirici ve kapsayıcı olmayı başaran Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde bir çiftçiyi, bir iş adamını, öğrencilerini toplayıp gelmiş bir öğretmeni, çocuğunun gelecekte yaşayacağı dünyadan endişeli bir anneyi, akademisyenleri, aktivistleri yan yana otururken ve fikir alış verişinde bulunurken görebilirsiniz.

Etkinliklerimiz ücretsizdir, bilet, rezervasyon veya davetiye yoktur.

http://www.surdurulebiliryasam.org/