Sürdürülebilir Tarımla Geleceğe – TÜBİTAK 4004 Başvurular Başladı

TÜBİTAK 4004
TÜBİTAK 4004

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Sürdürülebilir Tarımla Geleceğe” başlıklı projemize katılımcı başvuruları başladı.

Projemiz Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda projenin hedef kitlesi olan Kahramanmaraş ili merkez ilçelerindeki (Dulkadiroğlu ve Onikişubat) dezavantajlı bölge okullarında görev yapan sınıf öğretmenlerinin Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri hakkında bilgi sahibi olmaları, sürdürülebilir tarımla ilgili kullanılan aktif öğrenme ve etkinlik örneklerini sınıflarına taşımaları, sürdürülebilir tarım uygulamaları ile ilgili alan uzmanlarından uygulamalı bilgi almaları, tarımsal geri dönüşüm konusunda beceri kazanmaları ve yapılan uygulamaları yerinde inceleyerek farkındalıklarını artırmaları amacıyla uygulanmaktadır. Ayrıca bu proje sürdürülebilir tarım bilincinin oluşturulmasının yanında mevcut ve gelecek için ön görülen problemlere çözüm üretme ve sistemler tasarlama becerisinin geliştirilmesine katkı sunacaktır.

Proje kapsamında verilecek eğitimler 2-6 Eylül 2024 tarihlerinde Kahramanmaraş ilinde gerçekleştirilecektir. Proje kapsamındaki uygulamalı eğitimler Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi uygulama atölyeleri ile Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü uygulama serasında gerçekleştirilecektir. Uygulama öncesinde yapılacak inceleme, gezi ve gözlemler Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı birçok endemik bitkiyi bünyesinde barındıran Başkonuş Tabiat Parkı’nda ve Hacı Mustafa Mahallesindeki Daşcılar değirmeninde gerçekleştirilecektir. Drama, oryantring, gezi, gözlem, seyahat, uygulamalı etkinlikler… kısaca dolu dolu etkinliklerle 5 günlük program siz değerli öğretmenlerimizi bekliyor.

Sürdürülebilir Tarımla Geleceğe – TÜBİTAK 4004 Başvuru Formu