SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE PROJE YARIŞMASI

MANİSA BELEDİYESİ, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ve DORUK KOLEJİ’NİN DÜZENLEDİĞİ  “SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE”  PROJE YARIŞMASI 3. KEZ SERGİLENİYOR

 
 
       Bu yıl 6.’sı düzenlenen Manisa Tarzanı Çevre Günleri Etkinlikleri kapsamında, çocuklarımızı ve gençlerimizi araştırmaya yönlendirmek, özgüvenlerini ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek, çevre konusundaki duyarlılıklarını arttırmak, öğrencileri temel ve uygulamalı bilimlerde çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla Manisa Belediyesi ve Özel Doruk Eğitim Kurumları işbirliği ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerini kapsayan, ana teması “SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE” olan proje yarışması Manisa Belediyesi Kültür Sitesi’nde sergileniyor. Sürdürülebilir Çevre Proje Yarışması 1-2 Haziran 2011 tarihleri arasında Kültür Sitesi’nde sergilenmeye başladı. Projelerin ödül töreni 3Haziran 2011tarihinde saat 11.00’de Kültür Sitesi Lale Fuaye’de yapılacaktır.        
         Özel Doruk Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Yaşar Coşkun “Bu yıl 3.’sü düzenlenen Sürdürülebilir Çevre Proje Yarışması’na 13 okul, 54 öğrenci, 32 proje katılmıştır. Bu yarışmanın düzenlenmesinde gerek çevre duyarlılığı ve gerekse eğitime katkılarından dolayı başta Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün Beyefendi olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımı sunar, yarışmaya katılan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini tebrik eder ve saygılarımı sunarım” dedi.