SÜPER HİPO-3D

Proje adı: SÜPER HİPO-3D

Proje amacı: Benim gibi hipermetroplu ve miyoplu gözlüklü kişilerin 3D gözlüklü filmlere iki gözlük takması yerine tek gözlük takarak kolaylık sağlar.

Giriş: Bu proje çok kolaylık sağlar ve çok da zor bir çalışma değil. Ben bu proje fikrini öğretmen önerdi ve bu çalışmayı yapmaya çalıştım. Bu konunun önemi iki gözlük takması yerine bir gözlük takarak sorun kaldırılır. Benim bir bakımdan bunu yapmamın nedeni kolaylıkve eşitlik sağlamaktır. Benim projemin diğerlerinden çok ama en gerçekçi farkı bu.

Kullanılan yöntem: 3D gözlüğü arkadaşım verdi ve kafatasımı sıktığı için kullanmadığım hipermetrop -1.25 dereceli gözlüğümün kulaklık saplarını kırdım bir araya getirerek süper hipo 3d gözlüğü elde ettim

Proje bütçesi:1TL VE ESKİ GÖZLÜĞÜM

Proje çalışmasının takvimi: Başlangıç: 15/12/2012 bu tarihte sinemaya gittim 3d film izleyecektim hem gözlüğüm hemde 3d gözlüğü takarken zorlandım kulağım acıdı.filmi izlerken fikir aklıma geldi biraz araştırma yaptım öğretmenimle paylaştım ve uygulamaya döktüm Bitiş: 02/01/2013

Sonuçlar, sonuçların değerlendirilmesi: Hipermetroplu ve miyoplu yani numaralı gözlüklü kişilerin daha kolay 3D gözlük takması.Gerçekten artık 3d film izlemek daha kolay.

Kaynaklar:http://www.boyutdijital.com/3D-gozluk-nedir,dp-7.html

Bu Benim Eserim Proje Yarışması
Bilim Şenliği Projeleri