SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ ŞİİR OKUMA YARIŞMASI

Süleyman Demirel Üniversitesi Bilim ve Bahar şenlikleri 20. Yıl Kutlamaları kapsamında yapılacak olan “ŞİİR OKUMA” yarışmasının şartnamesi:
A) KONUSU : SERBEST
B) TÜRÜ : Şiir Okuma Yarışması
C) KAPSAM:
Yarışmaya yurt içi veya yurt dışından bütün üniversite öğrencileri başvurabilir.
D) YERİ: Süleyman Demirel Üniversitesi Türk Dili Öğretimi Araştırma Uygulama Merkezi Ertokuşbey Derslikleri  Doğu Yerleşkesi/ISPARTA
E) KATILIM ŞARTLARI
1. Her yarışmacı, yarışmaya bir ( 1 ) şiirle katılabilir. Biçim yönünden herhangi bir sınırlama yoktur.
2- Yarışmada okunacak şiir, şairi de belirtilerek  word formatında A4 kağıdına, times new roman yazı tipinde 12 punto’yla 7 kopya yazılmalı.  T.C Kimlik no, kimlik ve adres bilgileri, telefonu, e-posta adresi ayrıca şiir okurken kullanacağı fon müziği  “cd” kaydı ile birlikte,  zarfın içerisine konulmalı. 
F) YARIŞMADA DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAK ŞİİRLER
1-Temel değerlerle örtüşmeyen şiirler,
2-Başvuru tarihinden sonra teslim edilen şiirler,
3-T.C. Anayasası’na aykırılık teşkil eden şiirler seçici kurul tarafından değerlendirme dışı bırakılacaktır.
G) ESERLERİN TESLİM TARİHİ VE ÖN ELEMELER
1- Eserler 04 Nisan 2012 tarihine kadar   Süleyman Demirel Üniversitesi Türk Dili Öğretimi Araştırma Uygulama Merkezi Ertokuşbey Derslikleri  Doğu Yerleşkesi/ISPARTA adresine elden, posta veya kargo yoluyla ulaştırılacaktır. Posta veya kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yarışma için yapılan başvurular
2- Ön elemeler 03.05.2012 tarihinde  yapılacaktır.   Saati ve yeri Üniversitemiz web sayfasında yer alan bahar şenlikleri duyuru sayfasında ilan edilecektir.

H) SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ
Üniversitemiz Bahar Şenlikleri Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu
FEF Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyeleri
SDÜ Türk Dili Bölümü öğretim elemanları
Akademisyen ve tanınmış yazarlarımızdan oluşmaktadır.
Kurul üyelerinin isimleri, daha sonra Üniversitemiz ana sayfasında yer  alan  bahar şenlikleri sayfasında duyurulacaktır.       
I) DEĞERLENDİRMENİN İLAN TARİHİ: 07 Mayıs 2011 Pazartesi tarihinde finale kalanların listesi, finalin saati ve yeri Üniversitemiz web sayfasında yer alan bahar şenlikleri duyuru sayfasında ilan edilecektir.
İ) ÖDÜLLER: Para ödülü,  katılım belgeleri
Birincilik Ödülleri : 5000 TL
İkincilik Ödülleri : 3000 TL
Üçüncülük Ödülleri : 1000 TL
J) ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ: Ödül töreni  Süleyman Demirel Üniversitesi Bilim ve Bahar şenlikleri 20. Yıl Kutlamaları kapsamında  “16-18 Mayıs 2012”  gerçekleştirilecektir. Ödül töreninin tarihi yeri ve saati, Üniversitemiz ana sayfasında yer  alan  bahar şenlikleri sayfasında ilan edilecektir.