“Su ve İklim Değişikliği” konulu Resim Yarışması

22 Mart
22 Mart Dünya Su Günü

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, “22 Mart Dünya Su Günü” etkinlikleri kapsamında suyun öneminin genç nesiller tarafından bilinmesi, su kaynaklarının temiz kalması konusunda bilgi düzeyinin arttırılması ve tasarrufa dikkat çekerek gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakılabilmesi için “Su ve İklim Değişikliği” konulu ödüllü resim yarışması düzenliyor.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; 22 Mart Dünya Su Günü kutlamaları kapsamında düzenlenen “Su ve İklim Değişikliği” konulu resim yarışması ile su kıtlığı ile mücadele, su tasarrufu, suyun önemi, su ve doğa, atıksuların çevreye zararsız hale getirilerek arıtılması gibi konulara dikkat çekilecek.

22 MART 2020 DÜNYA SU GÜNÜ RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

KONU: SU VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ

AMAÇ:

MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından “22 Mart Dünya Su Günü” kapsamında “Su ve İklim Değişikliği” konulu resim yarışması ile genç nesillere benimsetilmesi ve bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik hususları sağlamak ayrıca dereceye girecek eserlerin MESKİ Genel Müdürlüğü’nün katılacağı tüm sergi, fuar ve etkinliklerde sergilenerek su bilincinin öğrencilere, ailelerine, genç nesillere ve vatandaşlara aktarılması amacıyla düzenlenmiştir.

KATILIM ŞARTLARI:

1. Yarışma iki farklı kategoride 05-08 ve 09-13 yaş grubu öğrenciler bu yarışmaya iştirak edebileceklerdir. Yarışmaya her katılımcı en fazla 2 adet resim çalışmasıyla katılabilir.

2. Resim çalışmaları 35X50 cm üzerine çalışılacaktır. Söz konusu ölçü dışında yapılan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır. Resimler (suluboya, pastel boya, guaj, karakalem, yağlıboya vs.) istenilen çalışma ile sunulabilir. Ancak cam çerçeveli resim gönderilmeyecektir.

3. Katılımcı, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış ya da sergilenmiş çalışmalarla katılamaz.

4. Resim çalışmalarının ön yüzü üzerinde katılımcının ismi ve imzası kesinlikle bulunmayacaktır. Ancak her resim çalışmasının arkasında katılımcının adı soyadı, açık adresi, ulaşılabilecek telefon numarası, okul adı, sınıfı, yaşı yazılacaktır.

5. Resimler 13/03/2020 tarihine kadar aşağıda belirtilen adrese gönderilmediği ya da getirilmediği takdirde kurul tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır. Ücretleri yarışmacılar tarafından ödenecek olan posta ya da kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden MESKİ Genel Müdürlüğü sorumlu olmayacaktır.

6. Sergiye uygun olan resimler Kongre Merkezinde sergilenecek, Ödül alan katılımcılar www.meski.gov.tr adresli web sitemizde ve Kurumuza ait Sosyal Paylaşım sitelerinde yayınlanacaktır.

DEĞERLENDİRME: Resimler 13.03.2020 tarihine kadar MESKİ Genel Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’ne gönderilecektir. Bu tarihten sonra gelecek çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirme Dünyaca ünlü Sanatçı Ahmet YEŞİL başkanlığında oluşturulacak Seçici Kurul tarafından yapılacaktır.

ÖDÜLLER: Ödül töreni, Mersin’de MESKİ Genel Müdürlüğünün uygun gördüğü yer ve tarihte yapılacak ve dereceye girenler bilgilendirilecektir.

05-08 Yaş ;

Birincilik ödülü : Plaket ve Dizüstü Bilgisayar

İkincilik ödülü : Plaket ve Tablet

Üçüncülük ödülü : Plaket ve Mini Tablet

5 adet Mansiyon

09-13 Yaş ;

Birincilik ödülü : Plaket ve Dizüstü Bilgisayar

İkincilik ödülü : Plaket ve Tablet

Üçüncülük ödülü : Plaket ve Mini Tablet

5 adet Mansiyon

Dereceye girenlerin dışında uygun görülen eser sahipleri; teşvik için her iki kategori için 5 adet mansiyon plaketi, sergilenmeye layık görülen eserler de sertifika ile ödüllendirilebilecektir.

TELİF HAKKI: Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen resimler iade edilmeyecek, baskı ve kopyaları, bütün telif haklarıyla MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından satın alınmış gibi işlem görecektir.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resimlerin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. MESKİ Genel Müdürlüğü, ödüle ya da sergilenmeye değer bulunan resimlerin; tüm etkinliklerinde, seminer, sempozyum vb. eğitim faaliyetlerinde ayrıca dergi, gazete, afiş, katalog, broşür, ilan panoları, billboard vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve sergileme, yazılı ve görsel medyada yayınlama hakkı da dahil olmak üzere, resim sahibinin ismi ile birlikte 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndan doğan tüm telif haklarına sahip olacaktır.

RESİMLERİN İADESİ: Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen afişlerin dışındaki dereceye giremeyenlerin iadesi; İstek halinde 13.04.2020 tarihinden itibaren 15 gün içinde, MESKİ Genel Müdürlüğü’nden geri alınabilir, teslim alınmayanlar hakkında mesuliyet kabul edilmeyecek ayrıca resimler saklanmayacaktır.

Şartnameler, MESKİ Genel Müdürlüğü web sitesi www.meski.gov.tr adresinden, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğünden temin edilebilir. Tüm katılımcılar bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

ADRES: MESKİ Genel Müdürlüğü
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

Mahmudiye Mah. Zeytinlibahçe Cad. No:99 Akdeniz/MERSİN
TEL: 0324 337 08 41-45 /1320 FAX: (0324) 336 09 67