“Su ve Hayat” Konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması

kompozisyon yarışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak öğrencilerin suyun öneminin farkında olmaları için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projeler yürütüyoruz. Bu kapsamda ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde gelenekselleşen “Su ve Hayat” konulu ödüllü Şiir, Kompozisyon ve Resim yarışması düzenliyoruz.

MASKİ Genel Müdürlüğü olarak ilk, ortaokul ve lise düzeyinde “Su ve Hayat” Konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenleyerek su tasarrufu konusunda farkındalık oluşturuyoruz. Yarışmamızın amacı; suyun hayatımızdaki yeri ve önemini geleceğimizin teminatı olan genç nesillere benimsetmek, bilgi düzeylerinin artırılmasını sağlamaktır. Su israfı konusunda farkındalık yaratmak, toplumun tüm kesimlerini bilinçlendirmek, suyun önemine dikkat çekmektir.

“Su ve Hayat” konulu yarışmaya; 3. 4. ve 5. sınıf öğrencileri resim, 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri şiir, 9. 10.11. ve 12. sınıf öğrencileri kompozisyon olmak üzere 3 ayrı kategoride katılacaktır.

Resim, şiir ve kompozisyonların öğrenciler tarafından okul müdürlüklerine teslim edilmesi gerekmektedir. Son teslim tarihi 8 Mart 2019’dir. Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmada; Birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere notebook, üçüncülere tablet ve her kategoride yarışan 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. öğrenciye mansiyon ödülü verilecektir. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.maski.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin