Su Gönüllüleri Ekibi Görevde- Water Valountuer On Duty Uluslararası eTwinning Projesi Etkinlikleri 5 Haziran Dünya Çevre Günü Standında Sergilendi

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında kuruculuğunu yapan Mustafakemalpaşa 14 Eylül İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Ezel Tuna ve  İzmir Tahir Merzeci Ortaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Eylem Gürkan koordinatörlüğünde, Türkiye, Polonya, İtalya ve Litvanya olmak üzere toplam 13 ortak okul ile yürütülmüştür.

Projemizin hedefi; temiz su kaynaklarının korunmasını, toprağı kirleten atıkların(evsel atık, endüstriyel kirlenme, tarımsal kirlenme, canlılara suyla geçen hastalıklar) önlenmesini, küresel ve yerel çevre kirliliği sorunlarının çözüme kavuşmasını teşvik etmeyi ve yaygınlaştırmayı, su, toprak, hava  sorunları ve su yönetimi konularında küresel bir anlayış geliştirmek, toplumsal farkındalık meydana getirme ve bireylerde sürdürülebilirlik davranış oluşturmaktır. Bu kapsamda  Şubat ayında başlayan  proje çalışmaları haziran ayında  başarılı bir şekilde  tamamlandı. Yapılan çalışmalar  Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliği standında  sergilendi.

YORUM YOK

Exit mobile version