Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi

Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi

Su yaşam kaynağımız…

Çocuklarımız, geleceğimiz…

Geleceğimiz için çocuklarımıza temiz su kaynakları ve yaşanabilir bir çevre bırakmalıyız… Onlar da gelecek kuşaklara aktaracaklar, “Elçilerimiz” olarak görev yapacaklar, “Su Elçilerimiz” olacaklar…

“SU ELÇİLERİ EĞİTİM VE FARKINDALIK ARTIRMA TEKNİK DESTEK PROJESİ”

Toplumun sorumlu ve vicdanlı bireyleri olarak gayemiz bizden sonraki nesillere temiz su kaynakları ve yaşanabilir bir çevre bırakmaktır… Bizlerin bu davranışlarını örnek alacak çocuklarımız, gençlerimiz de bu bilinci gelecek kuşaklara aktararak SU’yun Elçileri olarak görevlerini devrederek yerine getireceklerdir. “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” bu yaklaşım ile eğitimler ve iletişim kampanyaları ile kamuoyunda farkındalık yaratmak; konunun savunucusu olan kuşaklar yetiştirmek için hayata geçiştirilmiştir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sözleşme makamı olduğu; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Millî Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve TRT’nin faydalanıcı oldukları, Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi’nin merkezi Ankara olup pilot olarak Batı Akdeniz Havzası, Konya Kapalı Havzası ve Doğu Karadeniz Havzaları seçilmiştir…

Proje süresi nedir?

Ocak 2017’de başlayan projenin 2017 sonunda tamamlanması hedeflenmektedir.

Projenin bütçesi ne kadar?
Projenin bütçesi 2 milyon 349 bin Avro’dur.

Projenin hedef kitlesi nedir?

Projenin öncelikli hedef kitlesi ilk ve orta okul öğrencileri, üniversite öğrencileri, gençler, öğretmenler, anneler başta olmak üzere aileler ve genel kamuoyudur.

Projenin hedefleri nelerdir?

Proje Türkiye’de çevrenin korunması, kirletmeden ve akılcı su kullanımının sürdürülebilirliğine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Proje ile çevrenin korunmasına dair farkındalığın arttırılması ve su kaynaklarının verimli kullanımının sağlanması hedeflenmektedir.

Projenin kapsamında, medya ve eğitim kanalıyla kamunun yanı sıra özellikle çocukların ve gençlerin verimli su kullanımı ve çevrenin korunması hakkında farkındalığı arttırılırken, bilgi ve becerileri farklı iletişim araçları ile geliştirilecektir. Bunun yanı sıra paydaş kurumların kadrolarının eğitim kapasitesi desteklenerek pilot üç havzada 40.000 kişinin bilgilendirilmesi sağlanacaktır. Proje kapsamında ayrıca su kullanımı ve çevrenin korunması hakkında ulusal ve uluslararası kamuoyuna yönelik farkındalık arttırıcı iletişim kampanyaları gerçekleştirilecektir.

Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi sonucunda okul öncesi, ilk ve orta okul öğrencilerinin su kullanımının sürdürülebilirliğine ilişkin farkındalıklarının arttırılması ve çevrenin korunmasına ilişkin bilinçlerinin geliştirilmesi; üniversite öğrencilerinin de bu kapsamdaki etkinliklere katılımlarının sağlanması planlanmaktadır.

http://suelcileri.org/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin