STEM Temelli Doğa Bilim Kampı

MUBEM&BİLSEM: STEM Temelli Doğa Bilim Kampı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilim Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (MUBEM) ve Muğla Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) tarafından 12-18 Haziran 2017 tarihleri arasında düzenlenecek TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programında kabul edilen MUBEM&BİLSEM: STEM Temelli Doğa Bilim Kampı başvuruları 4-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında www.mubem.mu.edu.tr adresinden gerçekleştirilecektir. Kampın katılımcı hedef kitlesi Bilim ve Sanat Merkezlerine devam eden ortaokul 6. ve 7. sınıf öğrencileridir.

Başvurularınızı bekliyoruz.

MUBEM&BİLSEM Kamp Ekibi

Kamp katılımcı kabul ilkelerimiz:

Katılımcıların seçiminde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki yöneticilerden oluşan tarafsız bir değerlendirme kurulu oluşturularak aşağıdaki kriterlere uygun katılımcılar belirlenecektir:

Bilim ve Sanat Merkezlerine devam eden ortaokul 5. sınıftan 6. sınıfa ve 6. sınıftan 7. sınıfa geçen öğrenciler başvuru yapabileceklerdir. (Kampta yer alacak kız ve erkek öğrencilerin dağılımı konaklama koşulları ve oda kapasitelerine göre belirlenecektir). Kamp kapasitesi 30 kişidir.


10 katılımcının Muğla Bilim ve Sanat merkezine devam eden öğrencilerden, diğer 20 katılımcının ise Türkiye’nin farklı bölgelerinden başvuran BİLSEM öğrencileri içerisinden seçimi gerçekleştirilecektir. Ayrıca 30 kişilik yedek katılımcı listesi oluşturulacaktır.


Türkiye’nin farklı bölgelerinden seçilecek öğrencilerde farklı bölgeler ya da illerden başvuranlar tercih edilecektir.


Başvuran katılımcılar içerisinden daha önce hiçbir bilim kampına katılmamış olanlara öncelik tanınacaktır.


* Katılımcıların konaklama, yeme-içme ve eğitim giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır. Katılımcıların kamp alanına ulaşım giderleri ise katılımcılara aittir.

Başvuru Sayfası için Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here