STEM & Makers Fest/Expo Etkinlik İlleri Takvimi

STEM

STEM, fen (Science), teknoloji (Technology), mühendislik (Engineering) ve matematik (Mathematics) kelimelerinin İngilizce karşılıklarının baş harflerinden oluşuyor.

STEM & Makers Fest/Expo, 7’den 70’e tüm halkın bilim ve teknoloji ile etkileşimine imkan sağlayan çok yönlü bir etkinliktir. Bu etkinliğin amacı; eğitici, merak uyandırıcı ve heyecanlandırıcı ürünler ve atölyeler ile katılımcıların STEM alanlarındaki ilgilerini güdülemek ve canlı tutmaktır. Şimdiye kadar farklı illerde gerçekleştirilen bu etlinliğe 100.000’e yakın kişi katıldı ve bu il ve kişi sayısı sizlerin katkıları ile her geçen gün artmaktadır.

Bilim insanlarının, medya sektöründen, alandan pek çok uzmanın ve girişimcilerin de sunumlar ve atölyeler gerçekleştireceği etkinlikte, katılımcıların her hangi bir yaş ya da meslek sınırlaması olmadan “Ben de yapabilirim!” duygusunu yaşayabileceği, her hangi bir uzmanlık olmadan da bilimin, aklın ve eğlencenin sınırlarını zorlayacağı etkinlikte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

STEM & Makers Fest/Expo MALATYA 15-16 Aralık 2018
STEM & Makers Fest/Expo Kocaeli 6 Ocak 2019
STEM & Makers Fest/Expo Mersin 10 Şubat 2019
STEM & Makers Fest/Expo Adıyaman Mart 2019
STEM & Makers Fest/Expo Antalya 7 Nisan 2019
STEM & Makers Fest/Expo Diyarbakır 14 Nisan 2019
STEM & Makers Fest/Expo Gaziantep 21 Nisan 2019
STEM & Makers Fest/Expo Konya 27 Nisan 2019
STEM & Makers Fest/Expo Ankara 17 Mayıs 2019

stemandmakers.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin