STEAMAKER KIDS e TWINNING PROJESİ

Düzce Albay Talat Demirel Anaokulu  Bilim Çocukları (5/A) grubu öğretmeni Hanife KUTLAR ın   kuruculuğunu yaptığı “Steamaker Kids ” eTwinning projesinde öğrenciler, ‘’Balance (denge)’’ ‘’Recycling(Geri Dönüşüm)’’ ve ‘’Water’’ temalarını içeren etkinliklerden oylama sonucu seçtikleri aktiviteleri öğretmenleri rehberliğinde hazırladılar. Her aktivite üç aşamadan oluşan etkinliklerle tamamlandı.

1.aktivite: DENGE: İlk aşama; denge plağı tasarladılar.

İkinci aşama; günlük yaşamımızda denge gerketiren durumlar nelerdir, dengede duran nesneler neler olabilir? sorularına cevap aradılar.

Üçüncü aşama; hazırladıkları denge plaklarıyla oynadılar.

2.aktivite:GERİ DÖNÜŞÜM: İlk aşama; geri dönüşüm materyallerini kullanarak langırt oyununu tasarladılar.

İkinci aşama; Çöp şenliği yapılarak geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik konusunda bilgi sahibi oldular. Kendilerine özgü tasarımlar oluşturdular.

Üçüncü aşama; Atıkların doğada yok olma süresi ve 5D modeli konusunda çocuklar bilgilendirildi.Deney yapılarak son aşama tamamlandı.

  1. aktivite:WATER: İlk aşama; Öğrencilerin oyuyla belirlenen sal etkinliği yapıldı.

İkinci aşama; Tüm ortakların katılımıyla deney yapıldı. Nesnelerin suda batma ya da yüzmeleri konusunda öğrenci webinarında deney gerçekleştirildi.

Üçüncü aşama; Suyun dünyamızdaki önemi konusunda ortak ürünler yapıldı.

            İşbirlikçi ürün kapsamında güvenli internet günü , sanal dergi; Ortak ürün kapsamında ; Proje adı yazımı ve poster hazırlama etkinlikleri yapılmıştır. Projede işbirlikçi ve ortak ürünlere de katkı sağlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

seven − six =