STEAM IS FUTURE eTWINNING PROJESİ FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ

Malatya-Yeşilyurt/Abdülhamid Han Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmeni İlknur CAVLAK’ın ortağı olduğu STEAM is future isimli uluslararası eTwinning projesi Mart ayı fidan dikimi etkinliğine 7/C ve 7/D sınıfından proje ekibine dahil olan öğrencilerimiz katıldı.

Ülkemizde Orman Haftası ve Ağaç Bayramı kapsamında her yıl binlerce fidan toprakla buluşuyor. Öğrencilerimize ormanların önemini kavratmak, ağaç ve ormanların doğa ve ekonomiye katkılarını farketmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe okulumuzun personeli de destek sağladı. Malatya Orman İşletme Şefliğinden fidanların temin edilip okulumuza ulaşmasını sağlayan Müzik öğretmenimiz Gökçe ERACAR ve eşi Bülent ERACAR’a, fidanların toprakla buluşmasında öğrencilerimize destek veren Nuri YILDIZ ve Mehmet KILINÇ’a teşekkür ederiz.

Fidan Dikim etkinliğimiz aynı zamanda Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından “Karasal Yaşam” hedefi ile karasal ekosistemleri korumak, iyileştirmek ve sürdürülebilir kullanımını desteklemek; sürdürülebilir orman yönetimini sağlamak; çölleşme ile mücadele etmek; arazi bozunumunu durdurmak ve tersine çevirmek; biyolojik çeşitlilik kaybını engellemeyi desteklemektedir. Proje yürütücüsü öğretmenimiz İlknur CAVLAK’a ve proje ekibi öğrencilerimize ve desteklerinden ötürü velilerimize teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

fourteen − thirteen =