STEAM CUP Öğretmen Robotik Yarışması

Öğretmen Robotik
Öğretmen Robotik Yarışması

Dünyada ve Türkiye’de ilk defa bir robotik yarışması öğretmenler için özel olarak düzenleniyor.

STEAM CUP organizasyonu başta Kore, Malezya, Rusya, ABD ve İran olmak üzere dünyanın birçok noktasında her sene gerçekleştirilmekte ve robotiğe ilgisi olan bireyleri bir araya getirmektedir.

STEAM Education Association tarafından gerçekleştirilen bu organizasyonlara ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite seviyesinde öğrenciler katılabilmektedir.

STEAM CUP Global Events dünya çapında düzenlenen en büyük robotik yarışmalarından birisidir. Standart yarışmalardan farklı olarak yaratıcı problem çözme becerisini geliştirme amaçlı uygulamalar yapılmaktadır.

2019 yılında, TR33 bölgesinde Zafer Kalkınma Ajansı desteğiyle finanse edilen YENEP kapsamında sadece öğretmenlere için bir STEAM CUP yarışması organize edilmesi planlanmıştır. Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir girişimi olan bu yarışma formatı dünyada ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği göstermektedir.

STEAM CUP Teachers Şuhut, robotiğe ilgi duyan tüm öğretmenler için oluşturulmuş bir organizasyondur. STEAM CUP Teachers Şuhut’un robotiğin temellerinden başlayarak profesyonel düzeyde çözümler üreten ve robotiğin geleceğine yön verecek potansiyel öğretmenleri ortaya çıkarmasını hedefliyoruz.

KATEGORİLER
Yarışma 2 kategoriden oluşmaktadır.

ROBOT WRESTLING
ROBOTIS DREAM serisi robot setleriyle yürüyen bir robot tasarlayın, rakip takımın robotunu areandaki tuzağa düşürün. 2 Dakika boyunca kumandalı veya yarı otonom modda robotunuzla mücadele edin. 2 Kişilik bir takımla, tasarım ve robotik kodlama becerinizi sınayın!

Robot Wrestling Kategorisi
1. lik Ödülü: 3000 TL.
2. lik Ödülü: 2000 TL.
3. lük Ödülü 1000 TL

AÇIK KAYNAK
Tamamen açık kaynaklı bir robotik sistem tasarlayın. Bu senenin teması olan “Çevre” konulu, otonom bir robotik sistem tasarlayarak 3 kişilik bir takım oluşturun ve yarışmaya katılın. İstediğiniz bir Arduino ürünü kullanarak %100 serbest projeler üretin!

Open Embedded Kategorisi
1. lik Ödülü: 3000 TL.
2. lik Ödülü: 2000 TL.
3. lük Ödülü 1000 TL

e-posta: [email protected]
http://www.steamcupteachers.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.