STEAM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) Eğitimi

STEAM
STEAM

STEAM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) Eğitimi

Bu günün öğrencileri yarınını yetişkinleri olarak meslek edinip çalışmaya üretmeye başlayacaklar ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaklardır. Öğrencilerin okul sıralarındayken yeteneklerini keşfedip onları geliştirebilmeleri için imkânlar bulmaları özgün çözümler üretmelerine fırsat sağlayacaktır. Günümüzde çocukların deneyerek ve keşfederek öğrenmelerine imkân sağlayan, onların çevre ile etkileşimlerini üst düzeye çıkarmayı hedefleyen bir yaklaşım olarak STEAM ele alınmaktadır. Bu hafta STEAM uygulamalarını önce sınıfına oradan uluslararası projelere taşıyan bir öğretmenin deneyimleri sizlerle buluşuyor.

WEBİNAR HAKKINDA

Webinarın Adı: STEAM Eğitimi ve Planlama

Webinar Tarihi: 09.10.2017

Saat: 16:30

Bağlantı Linki: https://eun2.adobeconnect.com/yk/

Katılım için bilgi: Eğitimlere katılmak isteyen tüm katılımcıların linki tıkladıktan sonra açılan ekrana adlarını ve soyadlarını tam olarak yazarak misafir girişi ile katılabilmektedirler.

Eğitmen: Yıldız KANLIÖZ

Hedef Kitle: Tüm ilköğretim ve lise öğretmenleri

Webinarın Kısa Açıklaması: Bu webinarda Fen-Teknoloji-Matematik ve Mühendislik konularının sanatla ilişkilendirilerek ele alınmasının önemi üzerinde durulacaktır. Uygulanabilir bir STEAM eğitim ders planı örneği incelenerek, bu derslerin nasıl entegre edilebileceği somutlaştırılacaktır. Adım adım STEAM ders planı hazırlama aşamaları ve değerlendirme konuları ele alınacaktır.

Katılımcı Gereksinimleri: Katılımcıların QR kod okuyucu uygulaması ile Termal Kamera uygulamasını webinardan önce telefon veya tabletlerine indirmeleri gerekmektedir.

Her türlü soru ve öneri için iletişim bilgileri:
Zehra SAYIN
eTwinning Ulusal Destek Servisi
[email protected]
0 (312) 296 96 55

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin