Startup Weekend

Türkiye’de yapıldığı ilk günden beri organizasyonunu üstlendiğimiz Startup Weekend İstanbul etkinliğini üniversitemizde gerçekleştiriyoruz.

Startup Weekend, bir haftasonu boyunca süren: yazılım geliştiricilerin, ürün yöneticilerinin, görsel tasarımcıların ve girişim sevdalılarının bir araya geldiği, fikirlerini paylaştığı, takımlar kurduğu, ürün tasarladıkları ve ürün lansmanı yaptıkları bir etkinlik.

Bu etkinlikte iş fikrinizi hayata geçirebilir, alanında uzman mentorlardan fikrinizle ilgili geri bildirim alabilir, takım arkadaşı bulma yeteneğinizi geliştirebilir ve potansiyel kurucu ortaklarınızı burada bulabilirsiniz.

Startup Weekend’e neden katılmanız gerekiyor?

Bizce Startup Weekend’e katılmanın pek çok nedeni var:

Eğitim: SW’ler yaparak öğrenmektir. Yalın girişim, müşteri geliştirme gibi yaklaşımların temellerini Girişim Fabrikası çalışanlarından öğreneceksiniz ama SW teorileri bir kenara bırakıp, kendi yolunuzu belirleme ve test etme üzerinedir.

Kendi Ağınızı Kurun: SW’ler yapıldığı bölgedeki yetenekler için cazibe merkezidir. Haftasonu gerçek problemlere sürdürülebilir çözümler bulmakla uğraşırken uzun soluklu ilişkiler kuracak ve muhtemelen bir iş sahibi belki de yatırımcı olarak pazartesi gününe başlayacaksınız.

Kurucu Ortak Bulma: Artık hepimiz fikrin değil takımın önemli olduğu biliyoruz. Dar zamanda lansman baskısı altında pek çok işi birlikte yapmak zorunda olacağınız takım arkadaşlarınızla yaşayacağınız tecrübe size, kurucu ortaklarınızı ararken neleri önemsemeniz gerekiğini bulma yolunda en etkin yöntemlerdendir.

Yeni Yetenekler Edinme: Sınırlarınızı aşın. SW yeni bir yazılımı, yazılım dilini öğrenmek veya değişik işleri denemek için sayısız fırsatlar içerir. Haftasonu yaratıcılığınız ve enerjinizle birlikte yeni yeteneklerinizi keşfedebileceğinizi düşünüyoruz.

Ek bilgiler ve linkler:

Haftasonu programı ve sizi nelerin beklediğini öğrenmek için buradaki sunumumuzu inceleyebilir, Startup Weekend hakkında genel bilgi almak için burayı ve son olarak İstabul Startup Weekend Nisan 2012 etkinliği bilgilerine ulaşmak için de burayı tıklayabilirsiniz.

9 – 11 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek etkinliğe başvurmak için adresine girmeniz ve kayıt olmanız yeterli olacaktır.

Haftasonu Program:

9 Kasım Cuma : Çekmeköy Kampüs

16:00 : SW Açılış

16:30 : SW Asansör Konuşmaları

17:30 : SW Takımlaşma

18:00 : Yemek

19:00 : Takım Çalışmaları

10 Kasım Cumartesi: Çekmeköy Kampüs

10:00 : SW takım çalışmaları

10:00 : 16:00 Liseli öğrecilere, Girişimcilere Giriş Eğitimi (Girişim Fabrikası takımı tarafından)

16:00 : 17:00 Kahve Molası

17:00 : 18:30 Liseli öğrenciler asansör yarışması finali

11 Kasım Cumartesi : Altunizade Kampüs

15:30 : Takım Sunumları

16:30 : Ödül Töreni & Kokteyl

17:30 : Kapanış

Sorularınız için Girişim Fabrikası’ndan Murat Tortopoğlu’na ulaşabilirsiniz. murat.tortopoglu@ozyegin.edu.tr