STARS OF İSTANBUL

 

Amaç
İstanbul’da, UNICEF Türkiye işbirliğiyle, “çocukların geleceği parlasın” hareketine dikkat çekecek geniş çaplı sokak sergisi düzenlemek. Bir ilki gerçekleştirmek. Birleşmiş Milletler ile UNICEF’in hedefi olan ‘2015’e kadar Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın’ hedefine öncülük etmek. Kamuoyunu bilinçlendirmek. Katılımcıların katkılarıyla sanat ve sanatçıyı halkla bir araya getirerek onların yaratıcılıklarını, yeteneklerini milyonlarla buluşturmak. İstanbul’u yüzlerce yıldızla donatarak ülkemizin zenginliğini ve yaratıcı potansiyelini ortaya çıkartmak. Stars of İstanbul Yıldızlarını, Aralık 2011 tarihinde yapılacak uluslararası bir müzayede ile satışa sunarak UNICEF Türkiye projeleri için yüksek çapta gelir sağlamak.
Vizyon
Şehri güzelleştirerek, sanatın sokağa nasıl taşınabileceğini iyi bir örnekle sunmak. Olabildiğince heyecan verici, eğlenceli ve herkesi kapsayacak şekilde gerçekleşmesini sağlamak. Katılımın ve yaratıcılığın üst düzeylerde olmasını sağlayarak güçlü ve etkili bir organizasyon düzenlemek. Organizasyonun tüm Türkiye hatta yurtdışında da duyulmasını ve diğer dünya şehirlerinde düzenlenmesini sağlayarak UNICEF Türkiye için global bir organizasyon başlatmak.
Misyon
Sanata ve sanatçıya destek olmak, sosyal sorumluluk bilincini pekiştirmek, her alandaki zenginliğimizi ortaya  çıkartmak, yaşadığımız kente pozitif katkıda bulunmak.

Stars Of İstanbul

http://www.starsofistanbul.com/