SOSYAL MEDYA UZMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

Fatih Üniversitesi

Amaç

Personel potansiyelini en etkin biçimde kullanma ve performansı artırmaya katkı sağlayıcı bilgilendirmeyi amaçlar.

Kimler Katılabilir

Eğitim genel katılıma açıktır.

Programın Kapsamı

Hangi alanda kariyer yaparsanız yapın, işler artık dijital araçlarla,yöntemlerle yürütülüyor. Konunun, tümü hakkında bilgi sahibi olan yöneticiler ancak kendileriyle birlikte çalıştıkları markayı yükselebiliyor.

Günümüz şartlarında konvansiyonel eğitimin kariyer planlarına etkisi giderek azalıyor ve alınan iyi sertifikalı eğitim programlarıyla kariyer konumlandırmasına güçlü bir etki bırakıyor.

Yeni nesil yöneticiler ve çalışma arkadaşları ortaya çıkartmak için oluşturulan Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı Fatih Üniversitesi sosyalmedyakampusu.com işbirliğiyle, dijital pazarlama, sosyal medya iletişimi ve e-satışlarda sürekli yeniyi arayan, değişenin ve dönüşenin peşinde olan, geliştiren bir sertifika programı sunuyor

Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı’nın eğitmen kadrosu, konusunda uzman çalıştıkları markalarda ve ajanslarda önemli kariyere sahip isimlerden oluşuyor.Konuşmacı ve program destekçileri olarak iş hayatında teknolojinin,dijital dünyanın ve sosyal medyanın gücünü kullanan global şirketlerden isimler yer alıyor.

Avantajları/Kazandırdıkları

– Stratejik İnsan Kaynakları, insan kaynakları ve yönetimi konularında uzmanlaşmaya katkı sağlar.

-Eğitmenlerimizin yanı sıra iş adamları, ünlü medya kişileri ve sosyal medya fenomenlerinin katılacağı esasında 60 saati aşan zengin içerikli bir eğitim

-Şirketlerin iletişim ve halkla ilişkiler çalışanları, yöneticileri,

-Yeni mezun olmuş halkla ilişkiler veya iletişim fakültesi öğrencileri, reklamcılık bölümü öğrencileri,

-Sosyal medya uzmanı olmak isteyen sektör çalışanları,

-Sosyal Medya iletişimini kurumsal hizmet olarak alan şirket/marka yöneticileri,

-Sosyal medya’yı yeni reklam mecrası olarak gören ve bu alanı aktif olarak kullanmak isteyen kurum çalışanları, yöneticileri,

-İnovatif ve girişimci ruha sahip, yeni ve çok hızlı gelişen bir sektörde çalışmak isteyenler,

-Bulunduğu şirkette dijital pazarlama, E-ticaret ve sosyal medya, üzerine çalışan ve kendini geliştirmek isteyenler,

-Sosyal medya uzmanlığı belgesi’ni almak isteyenler,

-Yeni bir meslek edinmek isteyenler

Ders İçeriği

MARKA VE SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Marka yönetimi ve Entegre Pazarlama İletişimi
Anıl Kiper Social Platforms Management Associate Garanti Bankası 4 saat

Marka Yönetimi

Teknolojik gelişim ve kanallardaki artış, markayı tüm pazarlama etkinliklerinin merkezi yapmakla beraber yaratılmasını daha karmaşık ve yönetimini daha güç hale getirmiştir.Bu ders, oldukça yoğun ve son derece rekabetçi bir ortamda marka yaratımı, mimarisi ve yönetiminin prensiplerini aktarmayı hedeflemektedir.

Entegre Pazarlama İletişimi

İletişim olmadan var olunamaz: pazarlama stratejileri ancak doğru kitleye, gerek duyulan bilimsel ve yaratıcı üstünlük ile markanın doğru mecra aracılığıyla kitlelere ulaştırıldığında başarıya ulaşır. Entegre pazarlama iletişimi; reklam, promosyon, halkla ilişkiler, doğrudan pazarlama ve interaktif pazarlama faaliyetlerinin düzenlenmesidir.

Sosyal medyada marka konumlandırması ve Geliştirilmesi
Salih Başkale Dwarf Planet Digital Marketing Professional 5 saat

Markanın sosyal medyada doğru konumlandırarak seçilen sosyal ağlarda sergilenen marka duruşu marka için bir kimlik belirlenmekte dir.Sosyal ağlar üzerinde konumlandırılan markaların hesaplarının geliştirilmesi marka bilinirliğini ve düzenlenen reklam kampanyaları başarısı için çok önemlidir.sosyal medya da teknik iletişim geliştirme ve sosyal ilişkileri yönetmek için sosyal medya araçlarından son derece önemlidir.

-Sosyal Medyada İletişim

İletişim süreçlerindeki teknolojiyle süre gelen değişim , anlayış ve iletişimde lineer modelden interaktife, interaktif modelden yanıt gerektiren modele geçiş süreçleri.

-Viral Pazarlama
yeni pazarlamanın yükselen değeri olan viral pazarlama hakkında bir çok teknik bilgi ve örneklerinin işleneceği bu eğitimde doğru viral içerik kurgunun nasıl yapılacağını göreceksiniz.

Sosyal Ağlarda Marka Yönetimi ve Entegrasyonu
Onur Cengiz Social Strategist 41?29! 4 saat

Dijital brief alınarak içerik üretim prosesleri çerçevesinde üretilen içerikler yapılan raporlamalar ve analiz sonuçlarıyla desteklenir.marka farkındalığının anlaşılması katılımcı kömünitenin etkisiyle strateji planlaması yapılır ve iyi bir sosyal medya yönetimi için bütün bu aşamalar diğer alt başlıklardan oluşan aşamalarıyla birlikte uygulanması gerekmektedir.

-Online İtibar Yönetimi

Sosyal medya uzmanından beklenen özelliklerin işlendiği,dijital pazarlama ile ilgili olan herkesin bilmesi gereken üretim aşamaları olan front – end , back – end, ,framework,gibi terimler işlendiği online itibar yönetimi aslında kendi başına bir iştir çünkü yapılan dinleme ve gözlemlerle markanın hakkında nasıl konuşulacağına yön verebilir yönettiğiniz markanıza “marka savunucuları” yaratabilirsiniz.

-Sosyal medyada kriz yönetimi

Sosyal medya hesaplarında iyi bir kriz yönetimi yapabilen kişi markayı büyük olasılıkla başarıyla yönetecektir çünkü kriz yönetimi online itibar yönetimi,dijital marka entegrasyonu,marka yönetimi ve iletişimiyle direk ilişkidir.

Ağız birliği,kendine güvenen marka görüntüsü,aktif yanıtlama,izleme,raporlama,strateji ve taktik planlamaları gibi çalışmaları gerçekleştirebilenler bu süreçleri fırsata bile çevirebilirler.

Pazarlama ve PR için Sosyal Medya Kullanımı
Dr. Sertaç Doğanay Social Touch – Ajans Başkanı 3 saat

Sosyal medya gücünü sunduğu fırsatları pazarlama ve medya planı oluşturularak kullanılması yönettiğiniz markayı diğer markalardan olumlu ve karizmatik şekilde ayırır.Sosyal medya kampanyası planlama ve sosyal medya planlaması için framework oluşturmanın etkilerini daha önce hiç yapılmamış başarıya ulaşmış girişimcilik hikayesiyle birlikte göreceksiniz.

Sosyal Medyada Rapor, Analiz ve Takibi

Sosyal Medya Durum Analizi ve Takibi
Emrah Adıtatar / Tick Tock Boom 6 saat

Dönüşümler raporu, sosyal ağlardan gelen ziyaretlerin dönüşüm oranlarını ve bu ziyaretler sonucunda gerçekleşen dönüşümlerin ticari değerini gösterir. Bu ziyaretleri, hedeflerinize ve E-ticaret işlemlerinize göre kurumsal değerlendirmesi işletmeniz için hedeflerinizi belirleme , rakip ve sektörel analizleri yapabilmenizi sağlar

Sosyal Medya Takibi ve Raporlama
Dr. Cem Çınlar / Emrah Adıtatar – Tick Tock Boom

Dönüşümler raporları ve sosyal medya takibi için oluşturulan içerik kampanya gibi süreçlerin sosyal ağlardan gelen ziyaretlerin dönüşüm oranlarına etkisi

Dijital PR Stratejileri ve Online İtibar Yönetimi Planlaması
Dr. Cem Çınlar / Asya Kirazlı -Tick Tock Boom

Güçlü dijital stratejiyi medya üzerindeki etkisi,bilmemiz gereken terimler,proje hazırlama,planlama süreçleri ve sosyal medyanızdaki konuşma dilinizin nasıl seçildiğine kadar işlenen detaylı pr ve online itibar strateji yönetimi

Bilişim Hukuku
Av. Ünsal Özmestik 2 saat

internet dünyasında her tür ilişkiyi irdeleyen, hak ve sorumlulukları düzenlemeyi amaçlayan multi disipliner hukuk konuları ve marka rekabet hukuk süreçleri işlenmektedir.Markaları yasalara göre yönetmenin yanı sıra örnek teşkil eden hukuki vakaları görebilirsiniz.

Sosyal Ağlar ve Google Marketing (uygulamalı)

Sosyal Ağlarda Marketing kampanya ve hedefleme stratejileri
Sertaç Sayar – Hype – Social Media Director 3 saat

Sosyal Ağlarda nasıl marketing reklamlar düzenleneceğini göreceğiniz bu eğitimde işlenecek konu başlıkları; Sosyal medya pazarlaması

Sosyal medya reklam modelleri,sosyal medya kullanım istatistikleri

Twitter hedeflemeleri,Facebook hedeflemeleri,Linkedin hedeflemeleri,İnstagram kampanyaları,Facebook kampanya kurgusu,4sq / Swarm Hedeflemeleri

Google,youtube ve Search&Display Reklam modelleri
Umut Toka – Hype – Performance Marketing Manager 3 saat

Genel google dünyası,Google ürünleri,Adwords strateji geliştirilme aşamalari

Adwords kampanyası oluşturma ve optimizasyon sureçleri

Search&Display reklam modelleri

Youtube reklam modellemeleri

Sosyal Ağlarda Yaratıcı Reklam ve Marketing Operasyonları

Sosyal Medyada Pazarlama Stratejileri ve Yaratıcı Reklam
Bengu Dural GENART – Twitter & Shazam Exclusive Ad Sales Partner 4 saat

Sosyal Medyada varolmak: Marka kimlikleri ve onların Twitter’daki seslerini doğru anlamak.Sosyal Medyada markalar nasıl öne çıkarlar?

Organik içerikler ve reklam içerikleri arasındaki farklar nedir? Kazanacak/kaybedecek reklamı nasıl önceden anlarız?

Yeni medya araçlarını kullanarak “no name” bir markayı nasıl bir “lovebrand” haline getirirsiniz? Markaların sosyal medyadaki iletişimleri ve karakterleri üzerinden kazandıkları/kaybettikleri

TV kanalları mi daha etkili yoksa Sosyal Medya Kanalları mı?:
-“Second Screen” in hayatımıza girişi.
-TV ile entegre sosyal medya kampanya örneklerine bakış

Yeni sosyal medya pazarlaması: “Content is the king”
-İçeriğin gücü ve etkisi
-Etkisi yüksek sosyal medya kampanyaları için içerik yaratmak (Twitter, Instagram, Zaytung, Shazam..etc)

Dijital Marketing Pazarlama

E-Mail Marketing
Emel Kuru Setrow Sales Manager 2 saat

E-mail pazarlamanın temel dinamiklerini anlamak ve temel düzeyde pazarlama kanallarından e-mail pazarlam yönetimini göreceğiniz bu eğitimde; Mail Marketing Nedir? (Email pazarlamanın dijital pazarlamadaki yeri, E-mail marketing sistemleri, E-mail marketing ve CRM Database, data kanalları, formlar, Opt-in, Double Opt-in, E-mail İçeriklerinin Hazırlanması – HTML E-mail Başlık Seçimi, Segmentasyon ve gönderim,Gönderim Zamanlaması,Raporlama,Junk ve Unsubscribe Detayları,Hatalı adresler (Bounce Yönetimi),Dönüşüm – ROI / Satışlar, Web site gezinme hareketleri,Anketler, Sadakat programları,E-mail Pazarlama otomasyonu için Türkiye’den ve yurtdışından örnekler.

E-Ticaret ve Gelecek; Mobil stratejileri
Ramazan Ayvaz Mobile Application Developer at Migros 2 saat

Dijital dünyanın her türlü dönüşümünü yaptık, haydi para kazanalım! Sosyal medya ile birlikte yeni bir boyut kazanan iletişim yöntemleri ve çeşitlenen araçlar ticaretimizi nasıl etkiler?Mobil platformlar size ne ifade ediyor? Dijital dönüşümde mobil nerede yer almalı? Yeni teknolojiler, platformlar ve artan mobilite ile nasıl başa çıkılır?Mobil Platformlar,Mobil Ticaret nasıl olabilir? En yakında satışa kalkışmak tehlikeli olur mu?,Makineler arası iletişim İnsan-Makine etkileşimi,Mobil’de ağzı yanan sosyal medyada fırtına kopartır!,Müşteri gizliliği,iCloud handikapı..

Performans Pazarlama
Organik Trafik (On-Page SEO)
Uğur Eskici SEO Supervisor – n11.com 2 saat

Bu ders kapsamında Google dünyasını anlamak, işleyiş ve süreç, temel SEO bilgileri, performans, semantik web gibi konular hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Konu başlıkları:
• Googlebot Nedir? Nasıl Çalışır?
• Google User-Agents
• Botları Kontrol Etmek
• Imaj Optimizasyon
• SEO Life-Cycle & Long Tail Perspective
• Site Speed & Performance Engineering
• Search Engine Friendly URLs
• Duplicate Content & Canonical
• Schema.org & Microformats

Organik Trafik (Off-Page SEO)
Aykut Aslantaş iProspect – SEO Director 2 saat

Makale , forum pazarlaması, siteler arası bağlantı kurma çeşitleri,sözlüklerin seo için rolü , back-linking gibi konularla seo yapınızı geliştirilmesi için yapılan Off page seo kısacası sitenizin dışında uyguladığınız seo teknikleridir.Backlink alma, sosyal medya çalışması bu kategori içerisinde yer almaktadır. Bir siteye seo uzmanı tarafından çalışma yapıldığında off page seo az bir yer içeriyor gibi gözüksede, en çok bütçenin harcandığı bölümdür. Sosyal ağlar, tanıtım yazıları, doğru ve etkili backlinkler gibi büyük deryaların içinde kendinizi bulursunuz.

Sosyal Medya ve Grafik (UX/UI Design) Hasan Yalçin UI/UX Manager 2 saat

Kullanıcı deneyimi gibi tanımlar ara yüz tasarımının yanında sıkça telafuz edilmeye başlandı.UX,UI sosyal medya projelerinde yorumlanmasını göreceğiz.
Uygulama ve Proje

Bütünsel Sosyal Medya Proje oluşturlması ve Uygulanması
Baturay Elönü Digital Brand Manager Kentkart 12 saat

Eğitim süreci içerisinde edinilen bilgilerin micro ders uygulamalarıyla takımlar halinde uygulandığı proje dersi.
Bu eğitimde takımlar marka/firma üzerinde sosyal medya planlaması,sosyal medya mecra seçimi,içerik üretimi,uygulanılabilecek kampanya modelleri,sayfa yönetim stratejileri belirlenmesi gibi aşamaları katılımcılar tecrübe gerçekleştirmiş olacak.

Sosyal Medya – Görsel İletişim Tasarımı
Orhan Veli Yıldız Kentkart Senior Designer Art Director 4 saat

Adobe Photoshop & Lightroom

Görsel iletişim üzerine dayalı olan, multimedya reklamlar, tanıtımlar… Bu nesneleri artık her yerde görebilirsiniz. Televizyonlarda, İnternet üzerinde sosyal medyada… İnsanların zihninde ve bilinçaltında doğru, güçlü ve kalıcı mesajları oluşturmak, etkili ve farklı olmaktan geçer. Reklamlarda ve tanıtımlarda kullanılan görüntülerin tasarımlarının etkili ve mesajı vurgulayabilir olması çok önemlidir. Göreceğiniz bu derslerde, Adobe Photoshop ve Lightroom programının bu alanda ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.

Web Tasarım & Web Uygulamaları
Adıbe Photoshop & Dreeamweaver

Tanıtım ve bilgilendirme amaçlı kullanılan içeriklerin artık % 70’i internet üzerinde kullanıcılarla buluşmaktadır. İnternet üzerinde kişilerin websiteleri aracılığı ile, buluşabildiği bilgilerin uygun bir konsept içerisinde ve düzenli bilgi hiyerarşisinde olması gerekir. Bu doğru bir web tasarımla gerçek olabilir. Bu derslerde, etkili ve ziyaretçiye ulaşabilir bir web arayüzü nasıl tasarlanır ve tarayıcı ortamında çalışabilir hale nasıl getirildiğini göreceksiniz.

15 kişi kesin kayıt yaptırması halinde eğitim açılmaktadır.

Program başvurusu için “hemen başvur” butonundan başvuruda bulunulduktan sonra aşağıda belirtilen hesap numarasına ön kayıt ücreti olan 100 TL’nin yatırılması gerekmektedir. Ön kayıt ücreti olarak alınan bu ücret; eğitim başladığı taktirde toplam ücretten düşülecektir.
Programın FUSEM tarafından iptali veya ertelenmesi durumunda ön başvuru ücreti iade edilir. Program açıldıktan sonra yapılan iptallerde ön kayıt ücreti iade edilmez.

FÜSEM BANKA HESAP BİLGİLERİ

HESAP NO:6-7543-39 BANKASYA GÜNEŞLİ ŞUBE
ALICI HESAP İSMİ : FATİH ÜNİVERSİTESİ
IBAN NO : TR640020800006000075430039
AÇIKLAMA KISMINA İSİM SOYİSİM,PROGRAM ADINI BELİRTMEYİ UNUTMAYINIZ.

 

Eğitim Başlangıç Tarihi 1 Kasım 2014 , Cumartesi
Eğitim Günleri Cumartesi, Pazar
Eğitim Saatleri 10:00-17:00
Haftalık Eğitim Saati 12
Toplam Eğitim Saatleri 60
Toplam Ücret 2500 TL
Taksitlendirme 9
E-posta sem@fatih.edu.tr
Telefon 0212 866 33 60 / 6012 / 6013 / 6015
Eğitmen(ler)
Yer Mecidiyeköy FÜSEM