Sokak Köpekleri Fotoğraf Yarışması

Adres: Koza Yönetim ve Servis A.Ş. Tekstilkent Koza Plaza, B Blok Asma Kat- Esenler
Web: http://www.kozayonetim.com.tr
Son Katılım Tarihi: 9 Eylül, 2011

Yaş Grubu: Yarışma her yaş grubundan tüm amatör ve profesyonel katılımcılara açıktır.
HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu ve Koza Yönetim ve Servis A.Ş. sokak köpeklerine dikkat çekmek amacıyla fotoğraf yarışması düzenliyor…

Sokakta yaşayan köpeklere dikkat çekmek amacıyla HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu ve Koza Yönetim işbirliğiyle hayata geçen ‘Sokak Köpekleri’ konulu fotoğraf yarışması 09 Eylül’e kadar her yaştan amatör ve profesyonelin başvurularını bekliyor. Yarışmada dereceye giren 12 fotoğraf, 2012 takviminde yer alacak ve takvimin satışından elde edilen gelir HAYTAP’ın sokak hayvanları için geliştireceği projelerde kullanılacak. Sokak hayvanlarının sorunlarına dikkat çeken sinema eleştirmeni Ömür Gedik’in de yer aldığı jüri kararını 30 Eylül’de açıklayacak, ödül töreni ve sergi Dünya Hayvanları Koruma Günü olan 4 Ekim’de Koza Plaza’da yapılacak.

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu, Koza Yönetim ile başlattığı işbirliğiyle fotoğraf yarışması düzenliyor. Sokak hayvanlarının insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu toplumla paylaşma amacıyla düzenlenen yarışma, sokak köpekleri fotoğrafları ile toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Her yaş grubundan amatör ve profesyonellere açık olan yarışmaya başvurular 1 Ağustos – 09 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Birincinin bin 500 TL, ikincinin bin TL, üçüncünün 500 TL kazanacağı yarışmada 4 ve 12. sıraları paylaşan katılımcılar 250 TL ile ödüllendirilecek.

Jüri kararını Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde açıklanacak

Jüri, hayvan hakları için yaptığı çalışmalarla dikkat çeken sinema eleştirmeni Ömür Gedik, fotoğraf sanatçıları Ömer Burhanoğlu, Bülent Kahraman ve Yılmaz Bulut, Akademi İstanbul Grafik Bölümü Öğretim Görevlisi Deniz Şensöz, Koza Yönetim Genel Müdürü Levent Alatlı, HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat ile İletişim ve Yönetim Danışmanı Can Çağdaş’tan oluşuyor.

Yarışmaya katılmak isteyenler fotoğraflarını Koza Yönetim ve Servis A.Ş. Tekstilkent Koza Plaza, B Blok Asma Kat 34235 Esenler / İstanbul adresine posta ile veya elden teslim edebilir.

‘En güzel mesajların fotoğraf yoluyla verileceğine inandık”

‘Sokak köpekleri’ fotoğraflarıyla sokak hayvanları ile ilgili farkındalığı artırmayı amaçladıklarını söyleyen Koza Yönetim Genel Müdürü Levent Alatlı, “Sokak köpeklerinin de onuru var. Sokak köpeklerinin bir kısmı terk edilmiş ev hayvanlarından oluşuyor. Tüm sokak köpeklerinin de insanlar kadar yaşam hakkı olduğunu toplumla paylaşmak ve sokak köpeklerinin estetiğini ön plana çıkarmak bu yılki amacımız” dedi. Alatlı, HAYTAP ile başlayan işbirliğinin sadece yarışma ile sınırlı kalmayacağının altını çizdi.

Koza Yönetim Hakkında;

Koza Yönetim, güvenlikten temizliğe, teknik hizmetlerden sosyal tesis işletmeciliğine kadar “çağdaş yaşam ve bina yönetimi” alanının her kademesinde yüksek kalitede hizmet sunan güçlü bir kuruluştur. 5 bin 500 konut ve işyerinde, 25 bini aşkın kişiye hizmet veren Koza Yönetim, gücünü arkasındaki köklü ve kurumsal gelenekten alıyor.

HAYTAP Hakkında;

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu, hayvan hakları konusunda eğitim, halkla ilişkiler, lobi çalışmaları, hukuk olmak üzere değişik yollara başvurarak; mağdur hayvanların hakkını savunan ve bu konuda mücadele eden Türkiye’nin ilk ve tek federasyonudur. Şu anda mevcut 20 üye derneği ve 70’i aşkın valilik onaylı resmi temsilcisi ile Erzurum’dan İzmir’e, Zonguldak’tan Adana’ya, Bitlis’ten Eskişehir’e kadar Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar 200 il ve ilçede faaliyet göstermektedir.