SOĞUK SAVAR

PROJE AMACI:
SİLİKONLARIN YARATTIĞI ISI KAYBINI ÇEVRE KİRLİLİĞİNİ ÖNLEMEK

PROJE HEDEFİ:
PROJEMİZİN HEDEFİ SOĞUK SAVAR İLE ISI YALITIMI YAPMAK,SİLİKONUN AŞINIP ÇIKMASI İLE OLUŞAN İSRAFI ENGELLEMEK, SİLİKONUN ARTIK KISMININ ÇEVREYE VERDİĞİ ZARARI ÖNLEMEK VE SİLİKONUN ARTIK KISMININ ÇEVREYE YAPTIĞI GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ ENGELLEMEK. PROJEMİZ BİZLERE 30 TL YE MAAL OLDU.SADECE SOĞUK SAVARIN MALİYETİ İSE METRE BAŞINA HESAPLANACAKTIR.

PROJE ÖZETİ:
PROJEMİZ ÖZETLEYECEK OLURSAK HEM ISI KAYBINI,HEM GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ,HEM ÇEVRE KİRLİLİĞİNİ HEM DE PARA İSRAFINI ENGELLEMEK PROJEMİZİN HEDEFİDİR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
PROJEMİZ ASLINDA PİMAPENİ 90 DERECE DURAN TAHTAYA MONTA EDERK BAŞLADI.MONTA ETTİĞİMİZ PİMAPENİN ÜZERİNDE DÜŞÜNDÜK NE İLE YAPIŞTIRABİLİRİZ DİYE.SONRA ÇEKOMASTİK KULLANMAYA KARAR VERDİK.İLK ÖNCE NORMAL SİLİKON TABANCASINDAN YAPIŞTIRMAYI DENEDİK AMA ÇOK KÖTÜ BİR GÖRÜNTÜ VERDİ VE ÇIKACAK YIPRANACAK BİR MADDEYE DE BENZİYORDU O YÜZDEN ÇEKOMASTİK KULLANMAYA KARAR VERDİK.BÖYLECE MEYDANA GELEN PROJEMİZ DE ÇOK GÜZEL BİR HAVA YALITIMI GERÇEKLEŞTİR DİK. FAYANSLARIN KÖŞELERİNDE KULLANILAN PLASTİK KÖŞE MALZEMESİ İLE DAHA DA GÜÇLENDİRDİĞİMİZ HAVA YALITIMINA ?SOĞUK SAVAR? ADINI VERDİK. BU PROJE BİZE 30 TL YE MAAL OLDU.

Bu Benim Eserim Proje Yarışması
Bilim Şenliği Projeleri