Socrative ile Ölçme Değerlendirme

Socrative, öğretme ve öğrenmeyi zenginleştirebilen sınav tabanlı, biçimlendirici bir değerlendirme aracıdır. Test, takım yarışları, çıkış biletleri olarak 3 farklı yöntemle öğrenci verilerini gerçek olarak toplamak ve analiz etmek için tasarlanabilir. Öğretmen ve Öğrenci (Socrative Student) olmak üzere 2 ayrı uygulaması olan Socrative’de, öğrenciler öğretmen tarafından belirlenen Room Name(Oda İsmi) ni yazarak aktif değerlendirme sürecine dahil olurlar. Öğrencilerin cevapları öğretmen arayüzünde anlık olarak görüntülenir.

Geri bildirim, öğrencinin bireysel uygulaması ve öğretmen kontrolünde olmak üzere 3 ayrı ana sınav uygulama mod ayarı bulunmaktadır. Teacher paced(Öğretmen kontrolünde) modunda öğrencinin cihazında görünen sorular öğretmenin kontrolündedir. Öğretmen değiştirmedikçe, öğrenci başka soruya geçemez.

Öğrenci bazlı cevap kağıtlarının, tüm sınıfın excel de istatistiğinin ve soru bazlı istatistiklerin incelenebileceği 3 ayrı raporlama seçeneği vardır. Geçmişe yönelik raporlamalar da öğretmen hesabından alınabilir.

Ücretsiz üyelikte en fazla  1 oda ve 50 öğrenci uygulamaya katılabilir. Sınav sorularının kod ve tek link ile başka hesaplara kolaylıkla aktarılması öğretmenler için zamandan kazanmak adına bir avantajdır.

Aşağıda kullanım videoları ile Bitmoji Sanal Sınıf Tasarımına ulaşabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

sixteen − 7 =