SMA İle Yaşamak Konulu Resim Yarışması

SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği tarafından, Türkiye geneli resmi/özel tüm ilkokul, ortaokul ve ortaöğrenim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik “SMA İle Yaşamak” konulu Resim Yarışması düzenlemektedir.

SMA HASTALIĞI İLE MÜCADELE DERNEĞİ
ULUSAL İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİ ARASI RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1. Yarışmaya ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerinde, resim kağıdına veya tuval üzerine yapılmış resimlerle katılabilirler.

2. Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.)

3. Yarışmanın konusu: “SMA ile Yasamak” olarak belirlenmiştir.

4. Her okul ve yarışmacı öğrenci istediği sayıda resim ile yarışmaya katılabilir.

5. Resimler en geç 05 Nisan 2019 tarihine kadar “SMA Hastalığı İle Mücadele Derneği – Arifiye Mahallesi Sencer Sok. Pirinç İşhanı Kat 2. No: 34 Odunpazan /Eskişehir” adresine gönderilmelidir.

6. Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine, yarışmacı öğrencinin; adı, soyadı, yaşı (yıl), okulu, sınıfı, okul adresi, ili, okul telefonu, velisinin veya danışman öğretmenin (kişinin açık rızasıyla) telefon ve e-mail adresi açık olarak yazılmalıdır. Bilgileri eksik olan öğrencilerin resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

7. Bireysel olarak veya okullardan gönderilen resimlerin final elemeleri, Eskişehir Fotoğraf Sanatçıları Derneği tarafından oluşturulan seçici kurul tarafından 05 Nisan-16 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

8. SMA Hastalığı İle Mücadele Derneği çalışanlarının çocukları yarışmaya katılamazlar.

9. Yarışma sonuçlan 17 Nisan 2019 tarihinden itibaren www.sma.org.tr web sitesinde yayınlanacaktır. Ödül töreni 23 Nisan 2019 tarihinde saat 13.00’de demek binamızda yapılacaktır.

10. Ödüllendirme:
İLK, ORTA ve LİSE olmak üzere BİRİNCİLERE: Bilgisayar
İLK, ORTA ve LİSE olmak üzere İKİNCİLERE: Fotoğraf Makinesi
İLK, ORTA ve LİSE olmak üzere ÜÇÜNCÜLERE:Tablet 

11. Resimlerle ilgili tüm haklar; yarışmaya katılan öğrencilere aittir. Jüri tarafından seçilen ve ödül alan öğrencilerin resimlerinin; SMA Hastalığı İle Mücadele Derneği tarafından ürün ambalajları üzerinde görsel malzeme, duvar takvimi, kartpostal ve iletişim malzemesi olarak değerlendirilebilmesi, sergilenmesi ve yayınlarda kullanılması yarışmaya katılan öğrencinin iznine tabidir. Resimler katılımcıların izniyle SMA Hastalığı İle Mücadele Derneği yararına satışa sunulabilir.

12. Bu yarışmada ödül kazanan resimlerin telif haklan yarışmaya katılan öğrencilere aittir.

13. Detaylı bilgi için SMA Hastalığı İle Mücadele Derneği’nin www.sma.org.tr internet adresine başvurabilirsiniz.

Adres : Arifiye mah. Sencer Sok. Pirinç işhanı No: 1/ 34 Odunpazarı Eskişehir SMA Hastalığı İle Mücadele Derneği/Eskişehir