Sivil Havacılık Güvenliği ile ilgili Proje Yarışması

Proje Yarışması

Havalimanları Güvenlik Memurları Derneği (SİHAGÜVDER) sivil havacılık güvenliği alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşudur. Üyelerinin tamamı DHMİ bünyesinde görevli güvenlik memurlarından oluşmaktadır. Derneğimiz, tüm dünya ve ülke genelinde sivil havacılık sektöründe yaşanmış/yaşanacak kanun dışı eylemleri önlemek adına çalışmalara ve araştırmalara önem veren bir dernektir. Bu bağlamda 2019 yılından itibaren geleneksel hale getirilecek, “Sivil Havacılık Güvenliği” alanında teknolojik ürün, inovatif bir düşünce veya operasyonel süreçleri kolaylaştırıcı ve geliştirici, varolan sorunlara çözüm üretecek ve uygulamaya dönüştürülebilecek bir yarışma düzenlenmesine karar verilmiştir. Bu yarışmada, üniversite öğrencilerinin sivil havacılık güvenliği konusuna daha çok katkı yapması ve bu alanda önemli proje ve fikirlerin ortaya çıkması amaçlanmıştır. Böylece sivil havacılık güvenliği konusunun öneminin de artması sağlanacaktır.

Her yıl geleneksel olarak “ÖNCE GÜVENLİK” yarışması ulusal olarak düzenlenmesi planlanmaktadır. Önümüzdeki yıllarda yarışmanın uluslararası boyuta taşınması düşünülmektedir.

10 Şubat 2019 son başvuru tarihi olacaktır. Başvuruların değerlendirilmesi ve dereceye girenlerin açıklanması 20 Şubat ödül töreni ise 01 Mart günü yapılacaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI
Türkiye genelinde öğrenim görmekte olan tüm üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilir. Daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış, üretilmemiş ve her hangi bir proje yarışmasında yer almamış konu, fikir ve projelerin başvurusu kabul edilecektir.

YARIŞMA ÖDÜLLERİ
Birinciye 3000.TL
İkinciye 2000.TL
Üçüncüye 1000.TL

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfaVz-4sPRp5ukXP7pM4-o8cRw2o2hNqy7R2JruxaddCEAbZA/viewform

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin