Sınırlar Yörüngeler 11-12 Yarışması

Siemens Sanat’ta “Sınırlar Yörüngeler 11-12” yarışması başlıyor

Türkiye’de güncel sanatın önemli adreslerinden biri olan Siemens Sanat tarafından güncel sanatı ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla ilk kez 2007 yılında gerçekleştirilen “Sınırlar Yörüngeler” yarışmasının bu yıl altıncısı düzenleniyor. “Sınırlar Yörüngeler 11-12” yarışması için başvurular 16 Ocak 2012’de başlıyor.

Alan gözetmeksizin tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan yarışmaya hem bireysel hem de grup çalışmalarıyla katılabilmek mümkün. Başvuru sahipleri yarışmaya kendilerini temsil edecek çalışma ve önerilerle başvurabiliyorlar. Adayların Siemens Sanat’ın web sitesi üzerinden yarışma başvuru formlarını doldurduktan sonra, başvuru dosyalarını 09 Mart 2012 Cuma günü saat 17.00’ye kadar Siemens Sanat’a ulaştırmaları gerekiyor.

Genç yetenekleri ve güncel sanatı desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmada Sergi Değerlendirme Kurulu, Turan Aksoy, Canan Beykal, Mürteza Fidan, T. Melih Görgün, Dilek Winchester’dan oluşuyor.

“Sınırlar Yörüngeler” yarışması sonucunda, sergilenmek üzere seçilen sanatçıların çalışmaları Mayıs ayından itibaren Siemens Sanat’ta seyircisiyle buluşacak.

Ayrıntılı bilgi, yarışmanın şartnamesi ve katılım formu çok yakında www.siemenssanat.com internet sitesinde.

Siemens Sanat
Meclisi Mebusan Cad. No:45
Fındıklı – İstanbul
Tel: (0212) 334 11 04

www.siemenssanat.com
www.facebook.com/siemensanat
www.twitter.com/siemenssanat

Bilgi için:
Global Hill&Knowlton (0212) 270 52 32
Elif Kupa [email protected]