SINIF ÖĞRETMENLİĞİ SEMPOZYUMU

11. ULUSAL SINIF ÖĞRETMENLİĞİ EĞİTİMİ SEMPOZYUMU

24-26 Mayıs 2012

Rize Üniversitesi Eğitim Fakültesi

 

Sayın Meslektaşım,

Eğitim kurumları üst düzey becerileri duyurabilen,düşünen, anlayan,sorgulayan, öğrenmeyi öğrenen, bilgiyi kullanabilen ve sorun çözebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu hedefe ulaşmada ilköğretim basamağının ve sınıf öğretmenlerinin katkısı büyüktür. Ulusal eğitime,ilköğretimle ilgili bilimsel çalışmara katkı sağlamak amacıyla sınıf öğretmeni yetiştiren alan uzmanlarının , öğretmenlerin, öğretmen adaylarının ve ilgilerinin bilgi paylaşımı önemlidir.

24-26 Mayıs 2012 tarihleri arasında Rize üniversitesi Eğitim fakültesi tarafından düzenlenecek olan “11. Ulusal Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu” nda sınıf öğretmenliği eğitimi alanına ilşkin politikaların ve uygulamaların tartışılacağı bir ulusal toplanma ve karar verme sürecini sizlerle beraber yaşamak istiyoruz.

Ülkemiz eğitim sistemine katkı sağlaması amacıyla sınıf öğretmenliği eğitimi alanında çalışma yapan bütün akademisyenleri ve uygulamacıları, kongrenin çatısı altında, geniş açılımlı ilmi çalışmalarla buluşturmayı, bu vesile ile Doğu Karadenizin şirin ve yeşil kenti Rize’de misafirlerimizi ağırlayabilmeyi ve sempozyumu başarıyla gerçekleştirmeyi umut etmekteyiz.

Bilimsel ve kişisel katkılarınızla 24-26 Mayıs 2012 tarihlerinde Rize’de buluşabilmek dileğiyle…

Prof Dr. O. Kemal Tavukçu

Rize Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı