Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali 2015

“Tür”ünü seven gelsin!

8. Sinepark’a başvurmak için son gün 4 Ekim 2015.

2007 yılından bu yana Galatasaray Üniversitesi Medya Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen Kısa Tür Filmi Festivali Sinepark’a başvurular bu yıl da web üzerinden gerçekleşecek.

8ci Sinepark’a başvuracaklar; doğada yok olması 100 yıl alan alüminyum, 1000 yılı bulan polikarbon ve farklı metal, boya karışımlarından üretilen DVD kopyalar yerine, filmlerinin web bağlantılarını gönderecekler.

Her yıl olduğu gibi korku, aksiyon, fantastik ve bilimkurgu türündeki kurmaca kısa filmlerin “Korku Tüneli”, komedi filmlerinin “Komikaze”, dramların “Alabora”, belgesel filmlerin “Çarpışan Aramalar”, deneysel kısa filmlerin “Labirent” ve lise öğrencilerinin kısa filmlerinin “Atlıkarınca” bölümlerinde değerlendirileceği 8ci Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali 9-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu yılki festivalin jürisi yönetmen/senarist Hüseyin Karabey, yapımcı Sevilay Demirci, oyuncu/yönetmen Caner Özyurtlu, sinema yazarı/İstanbul Modern Sinema Direktörü Müge Tüfenk ve kurgucu Çiçek Kahraman’dan oluşacak. En iyi filmin Kariyo&Ababay Vakfı tarafından 5000 TL ile ödüllendirileceği Sinepark’a başvurmak için son gün 4 Ekim 2015.

Yaşasın türlerin kardeşliği!

Başvuru için: https://sinepark.wordpress.com/online-basvuru/

Karbon ayak izinizi hesaplamak için: http://www.karbonayakizi.com/