Sinemaskop Beyoğlu Fotoğraf Yarışması

1-   Fotoğraf yarışması herkese açıktır. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Katılımcı yarışmaya en fazla 2(iki) fotoğrafla katılabilir.

2-   Fotoğrafların üzerinde sinemaskop formatına uyarlamak dışında herhangi bir oynama (kolaj, gerçekte olmayan bir objeyi ekleme ya da olanı silme vb. gibi) yapılamaz.

3-   Katılımcı, ancak kendi çekmiş olduğu fotoğraflarla yarışmaya katılabilir. Başkasının fotoğrafı ile yarışmaya katıldığı tespit edildiği durmalarda, gerekli kanuni prosedür  uygulanır.

4-   Katılımcı fotoğraflarını JPEG formatında, CD’ye kayıt ederek teslim edecektir. CD’den kaynaklanan sorunlar nedeniyle değerlendirilemeyen başvuruların yarışma komitesini bağlayıcı niteliği yoktur ve katılımcı bir hak iddia edemez.

5-  Beyoğlu  Fotoğrafları  SinemaSkop (CinemaScope) 2.66:1 oranında (en az 2660×1000 çözünürlükte) olmalıdır.

6-  Katılımcı yarışmaya katıldıktan sonra fotoğraflarını geri çekemez.

7-   Eleme: Başvuran fotoğrafların değerlendirilmesi, yarışma komitesi tarafından 11.03.2011 tarihinde belirlenen jüri  üyeleri tarafından gerçekleştirilecektir.

8-   Teslim: Adaylar başvurularını  Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi, Yahya Kahya Mahallesi Sipahi Fırın Sk. No:2/A Kasımpaşa Beyoğlu,  adresine elden ya da posta yoluyla yapabileceklerdir. Mail yoluyla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

9-   Gönderilen fotoğraflar değerlendirmenin ardından sahiplerine geri iade edilmeyecektir.

10- Yarışmaya gönderilen fotoğraflar Beyoğlu Belediyesi tarafından çoğaltılabilir, herhangi bir etkinlikte ve herhangi bir zamanda sergilenebilir. Yarışmaya gönderildikten sonra  tüm hakları Beyoğlu Belediyesi’ne geçer.

11-  Bu şartnamede belirtilen kurallara uymayan başvurular yarışma komitesi tarafından Beyoğlu Sinemaskop  Fotoğraf Yarışması’ndan çıkarılabilir.

12-  Başvuru süresi 01.02.2011 – 10.03.2011  tarihleri arasıdır.

13-  Dereceye giren ilk 3 yarışmacı  Turkcell T 10 Cep Telefonu  ve Beyoğlu Belediyesi’nce organize edilen  Beyoğlu Gençleri Dünyayı Dolaşıyor projesi kapsamında 1 Haftalık Yurt Dışı gezisi kazanacaktır.

 

14- Ödül Töreni ve Sergi 21 Mart 2011 saat 19.00’da Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi Sanat Galerisi’nde gerçekleşecektir. Adres: Şahkulu Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No: 127 Şişhane – Beyoğlu

JÜRİ ÜYELERİ: Yrd. Doç. Dr. Alper KIRKLAR İstanbul Bilgi Üniversitesi  –  Öğretim Görevlisi Ahmet ŞIK İstanbul Bilgi Üniversitesi –  Sanat Danışmanı Beste GÜRSU Beyoğlu Belediyesi – Doç. Dr. Nihal KAFALI Mimar Sinan Üniversitesi – Yrd. Doç. Dr. Muammer BOZKURT Yıldız Teknik Üniversitesi

(0212) 444 0 160
www.beyoglugenclikmerkezi.comwww.beyoglu.bel.tr