ŞİİR YAZMA YARIŞMASI

Kapsam: “Barış ve Sevgi” konulu şiir yazma yarışmasıdır. Celal Bayar Üniversitesi’nde ön lisans, lisans ve lisans üstü öğrenim gören öğrenciler katılabilir.
Başvuru

Yarışmaya katılan şiirlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekir.
Her yarışmacı, yarışmaya bir şiirle katılabilir.
Yarışmaya katılan şiirler eser sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, istendiği takdirde Üniversitemiz tarafından bir kitapta toplanacaktır.
Yarışmaya katılan eserler üzerinde seçici kurul tarafından dilbilgisi, imla ve noktalama açısından düzenleme yapılabilir.
Yarışmaya şiir gönderen şairler bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.
Temel değerlerle ve konuyla örtüşmeyen veya bir yerden tamamen ya da kısmen kopyalanıp yarışmaya gönderilen veya çok sayıda yazım ve noktalama hatası içeren şiirler değerlendirmeye alınmayacaktır.
Üçüncü şahıslar ve taraflar hakkında açılacak kanuni ve hukuki süreçler, davalar ve yasal takipler yarışmaya başvuruda bulunmuş yarışmacı tarafından üstlenilecektir.
Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Değerlendirme
Yarışmada değerlendirme iki aşamada yapılacaktır.
Şiirlerin final yarışmasına kalıp kalmayacağını değerlendirmek için, yarışma jürisi tarafından ön eleme yapılacaktır.
Ön elemeden geçen ve finale kalan şiirler, 30 Nisan 2013 tarihinde “baharsenligi.cbu.edu.tr” adresinden duyurulacaktır.
Birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerini kazanan yarışmacılar final günü belirlenecek, ayrıca “baharsenligi.cbu.edu.tr” adresinden de duyurulacaktır.

Ödüller

Ödül töreni 16 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak, yeri ve saati “baharsenligi.cbu.edu.tr” adresinden ilan edilecektir.
İlk üçü paylaşanlara ödüller takdim edilecek, verilecek ödüller “baharsenligi.cbu.edu.tr” adresinden daha sonra duyurulacaktır.
Ödüllerden doğabilecek her türlü vergi ve yükümlülükler yarışmacıya aittir. Ödül alan şiirin yukarıda belirtilen tüm şartlara uygun olmadığı veya şiirin başka bir kişiye ait olduğunun saptanması halinde ödül bu yarışmayı düzenleyen kurum tarafından kanuni faizi ile birlikte geri alınacaktır.
Yarışmaya katılarak ön elemeden geçen tüm yarışmacılara katılım belgesi verilecektir.
Dereceye değer şiir bulunamazsa ödül verilmez.
Ulaşım ve Konaklama
Yarışmacıların Manisa’ya ulaşımı ve konaklama giderleri kendilerine aittir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarih
15 Nisan 2013 saat 17:30’dan sonra sunulan şiirler kabul edilmeyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin